Dev Balina Bu Altcoin’i Borsaya Taşıyor: Fiyatı Dumplayabilir!

Dev Balina Bu Altcoin’i Borsaya Taşıyor: Fiyatı Dumplayabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Balina Bu Altcoin’i Borsaya Taşıyor: Fiyatı Dumplayabilir!

Kripto piyasası bugün biraz moral buldu. Önder kripto Bitcoin 27 bin doların üzerini ziyaret etti. Başkan altcoin Ethereum da benzeri bir yükselişe şahit oldu. Bununla birlikte dev bir Ethereum balinası kripto borsası Kraken’e ETH taşımaya başladı. Bunun devamı halinde ETH fiyatı üzerinde bir baskı yaratması mümkün.

Dev balina Kraken’e ETH taşıyor, altcoin fiyatını etkileyebilir!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasanın üzerinde bir müddettir kara bulutlar dolaşıyor. Bu bulutlar bugün biraz dağlıyor üzere oldu. Bitcoin ve altcoin’ler bir müddettir yeşil bölgede ilerliyor. Bununla birlikte piyasaya huzursuz bir bekleyiş hakim. Zira, bu yükselişi fırsat olarak gören birtakım balinalar harekete geçti. On-chain analitik platformu Lookonchain, dev bir Ethereum balinasının son hareketlerine dikkat çekiyor. Buna nazaran balina, son saatlerde kripto borsası Kraken’e ETH taşıyor. Bu bağlamda analitik platformu şunları paylaştı:

Bir balina 50 dakika evvel Kraken’e 6.000 ETH (9,96 milyon dolar) yatırdı. Bu balina, 254.908 ETH (şu anda 422,6 milyon dolar) alan bir Ethereum ICO iştirakçisi. Bu ortada, ETH ICO fiyatı yaklaşık 0,31 dolar.

Balinanın Ethereum cüzdanı epeyce şişkin. Şimdilik bundan bir kısmını Kraken’e aktarmış durumda. Uzmanlara nazaran, bu ölçünün altcoin fiyatı üzerinde önemli tesir yaratması pek mümkün değil. Bununla birlikte 0,31 dolardan ETH alan balina elindekileri çıkarmaya karar verirse işin rengi değişebilir.

ETH fiyat iddiası: Kritik dayanakta batmak mı yüzmek mi?

Kripto analisti Valdrin Tahiri, ETH’nin teknik görünümünü pahalandırıyor. Daha kısa vadeli altı saatlik vakit dilimi, ETH fiyatının kritik düzeylerin kesiştiği bir noktada süreç gördüğünü gösteriyor. Bir yandan, altcoin fiyatı 1.615 dolarlık yatay takviye alanının içinde süreç görüyor. Bu alan, 11 Eylül’deki sapma dışında (yeşil daire) 17 Ağustos’tan bu yana yerinde duruyor. Sapma ve geri kazanım, ETH fiyatının bölgenin üzerinde kalması halinde büyük bir artışa yol açması beklenen bir yükseliş işaretidir.

Ancak, Ethereum hala 15 Temmuz’dan bu yana devam eden azalan direnç çizgisinin altında süreç görüyor. Altcoin fiyatı kırılana kadar trend yükseliş olarak bedellendirilemez. Sınır ile dayanak alanı ortasındaki yakınsama yaklaştığından, yakında belirleyici bir hareket beklemek mantıklı. Bu ortada, Ethereum’un Holesky testnet lansmanı bir parametre uyuşmazlığı nedeniyle bir hafta ertelendi. Test-net’ten sonra, Dencun yükseltmesi ETH staking oranını yavaşlatacak bir sistem ayarlayacak. Beklentiler, yükseltmenin Ekim ayı sonunda gerçekleşeceği tarafında. Son olarak, FTX borsası 192 milyon dolarlık ETH tokenini tasfiye etmeyi planlıyor.

BTC Piyasası: Dev Balina Bu Altcoin’i Borsaya Taşıyor: Fiyatı Dumplayabilir! 1ETH Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, ETH fiyat varsayımı, fiyatın direnç çizgisinden çıkıp çıkmamasına yahut 1.615 dolar yatay takviye alanından düşüp düşmemesine nazaran belirlenecek. Bir yükseliş durumunda, 1.900 dolarlık bir sonraki dirence gerçek %12’lik bir artış mümkün. Bununla birlikte, 1.615 dolar yatay alanı kırarsa, 1.400 dolar dayanak alanına %15’lik bir düşüş muhtemel.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap