Dev Altcoin İçin İkinci Hack Şoku: Atak Altında!

Dev Altcoin İçin İkinci Hack Şoku: Atak Altında!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Altcoin İçin İkinci Hack Şoku: Atak Altında!

Yaygın olarak kullanılan Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Balancer, kullanıcı arayüzünün şu anda atak altında olduğunu duyurdu. Kullanıcılar ve analistler bu güvenlik ihlalinin potansiyel sonuçlarını pahalandırmak için çabalarken, bu açıklama altcoin topluluğu genelinde şok dalgaları yarattı. İşte detaylar…

Altcoin platformu hacklendi

Balancer, 19 Eylül günü saat TSİ 13:49’da kullanıcı tabanına sert bir ikazda bulunarak bir sonraki duyuruya kadar protokolle etkileşime girmemeleri davetinde bulundu. DeFi alanında likidite ve alım satım hizmetleri sunan platform, atağın detaylarının şu anda soruşturma altında olduğunu belirtti. Balancer, bu güvenlik olayının ortasında kullanıcı fonlarının inançta olup olmadığını şimdi teyit etmedi.

Bu duyuru, bir aydan biraz daha uzun bir müddet içinde ikinci büyük güvenlik ihlaline işaret ettiği için Balancer için rahatsız edici bir modeli takip ediyor. Platform, 22 Ağustos’ta topluluğunu kritik bir güvenlik açığı konusunda uyarmış ve bu da birkaç gün sonra 2 milyon dolarlık bir istismara yol açmıştı. Son güvenlik olayının akabinde, Blockchain analisti ZachXBT telaş verici bir tezde bulundu. ZachXBT’ye nazaran, Balancer’ın saldırıyı duyurmasından sonraki birinci 30 dakika içinde yaklaşık 238.000 dolar çalındı. Bu sav şimdi bağımsız olarak doğrulanmamış olsa da, aslında vahim olan bir duruma daha fazla telaş katıyor.

DeFi protokolleri genel ihlaller var

Art arda yaşanan bu ihlaller, DeFi protokollerinin genel güvenliği ve bilgisayar korsanlarının yararlanmaya devam ettiği potansiyel güvenlik açıkları hakkında kritik soruları gündeme getiriyor. DeFi platformları geçtiğimiz yıl kıymetli ölçüde popülerlik kazanarak kıymetli yatırımları ve kullanıcıları kendine çekti. Bununla birlikte, güvenlik tedbirleri süratle gelişen tehdit ortamına her vakit ayak uyduramadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap