Detaylı Ethereum Tahlili: Metrikler, Balinalar, Geliştirmeler…

Detaylı Ethereum Tahlili: Metrikler, Balinalar, Geliştirmeler…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Detaylı Ethereum Tahlili: Metrikler, Balinalar, Geliştirmeler…

Ethereum takımı bu hafta yeni güncellemelerle projenin yol haritasında bir adım daha attı. Bu yazıda, ETH ağından en son geliştirmeleri ve on-chain tahlilleri bulabilirsiniz.

Ethereum fiyatı ne durumda?

ETH fiyatı 4.000 dolara temas edeli çok uzun bir mühlet çekti. Tepe, 10 Kasım 2021’de, ATH piyasa kıymeti olan 489,17 milyar dolara ulaşmasıyla geldi. Bu noktada, sadece Ethereum değil, tüm kripto piyasası boğa koşusundaydı.

Ancak gidişat süratle değişti ve 2022, Ethereum için sert bir hesaplaşmayı getirdi. Ortaya çıkan fiyat düzeltmesi, daha geniş piyasa gerilemesiyle birleştiğinde ETH’nin pahasını 22 ay evvelki tepe kıymetinin yaklaşık üçte birine düşürdü. Bu keskin düşüş elbet uzun vadeli yatırımcıların sabrını sınadı. Birebir vakitte projenin geleceğe dair beklentilerine dair kuşkular yarattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Detaylı Ethereum Tahlili: Metrikler, Balinalar, Geliştirmeler… 1

Geliştirme faaliyetleri ve güncellemeler

Ethereum’un yakın tarihindeki en değerli anlardan biri, ölçeklenebilirliği ve güç verimliliğini artırmayı amaçlayan birleşmenin çok beklenen öncüsüydü. Teknolojik maksatlarına ulaşma açısından Ethereum, bu gayretinde epey başarılıydı. Bu gelişmelere karşın, Ethereum’un çıkış yapma ve kaybettiği ivmeyi tekrar kazanma çabası, yatırımcıların dikkatlerini yavaş yavaş öteki yerlere kaydırmasına ve kripto paranın daha büyük kıymetteki benzerlerinin gölgesinde kalmasına neden oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Detaylı Ethereum Tahlili: Metrikler, Balinalar, Geliştirmeler… 2

Ethereum mevcut zorlukların üstesinden gelirken herkesin aklındaki soru şu: Bu blockchain devini neler bekliyor? Santiment’e nazaran proje, SAND’ın Ethereum’a olan itimadının devam etmesiyle kanıtlandığı üzere uygulanabilirliğini koruyor. Bununla birlikte, Santiment tarafından sunulan dataya dayalı tahlil, Ethereum’un metriklerinin mevcut durumunu daha derinlemesine inceliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Detaylı Ethereum Tahlili: Metrikler, Balinalar, Geliştirmeler… 3

Sırada ne var?

Fayda açısından Ethereum, geçen yılın Kasım ayının başındaki doruktan bu yana on-chain süreç hacminde ve ticaret faaliyetlerinde değerli bir düşüşe şahit oldu. Bu tıp metrikler rastgele bir coin için kesin göstergeler değildir. Yeniden de, belirsizlikte boğuşan yatırımcılar ortasındaki ilginin azaldığı hissini yansıtıyor.

Btcpiyasasi.com olarak tahlillerinde yer verdiğimiz üzere, 1.500 dolar düzeyi civarında bir ruhsal takviye bölgesi oluştu. Bu da yatırımcıların bu eşiği yakından takip ettiğini gösteriyor. Ethereum bu düzeye düşerse, yatırımcı faaliyetlerinde yenilenen bir artışı deneyim edecek. Bu da süreç hacminde kayda bedel bir artış manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Detaylı Ethereum Tahlili: Metrikler, Balinalar, Geliştirmeler… 4

Balina faaliyetleri

Piyasadaki kilit oyuncuların, bilhassa de balinaları tahlil etmek, dikkate bedel bir eğilimi ortaya çıkarıyor. Geçtiğimiz dört ay boyunca, 10-10.000 ETH tutan balinanalar rezervlerini hayli azalttı. Bu, piyasa hareketlerinin kesin bir öngörücüsü değildir. Ama, balinaların, Ethereum fiyatı 2023 doruğu 2.120 dolara ulaştığı periyotta nakde geçtiğini gösteriyor.

Ancak değerli hissedarların elinde bulunan arzdaki devam eden düşüş, fiyat artış mümkünlüğünü kesinlikle ortadan kaldırmıyor. Kar alma faaliyetleri ile genel piyasa eğilimleri ortasındaki münasebet karmaşıktır. Bu durum, Ethereum’un gidişatını kestirim ederken dikkate alınması gereken karmaşık bir faktör haline gelmektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Detaylı Ethereum Tahlili: Metrikler, Balinalar, Geliştirmeler… 5

Son olarak Ethereum geliştirme faaliyeti, başarısına yatırım yapanlar için bir umut ışığı vazifesi görüyor. Projenin daima güzelleştirme ve yenilik geçmişi, GitHub üzere platformlarda giderek artan varlığıyla açıkça görülebileceği üzere, sekiz yılı aşkın bir müddettir. Gelişime bu kadar dengeli bir bağlılık, projenin ilerleme konusundaki kararlılığını yansıtıyor ve uzun vadeli sürdürülebilirliği açısından düzgüne işaret.

Santiment analistleri Ethereum için toparlanma süreci bekliyor

Ethereum, temel bir Blockchain platformu olarak yerini muhafazaya devam ediyor. Daha fazla proje yeteneklerini benimsedikçe kullanımı artıyor. Bu da daha geniş kripto ekosistemindeki kıymetinin altını çiziyor. Bununla birlikte, piyasayı zamanlamak ve en uygun giriş noktalarını aramak isteyenler için Santiment’in metrikleri, mevcut piyasa senaryosunun ötesinde daha uygun fırsatların var olabileceğini öne sürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap