“Depresyona Girdi!” Usta Analist Bu Altcoin İçin Sert Düşüş Bekliyor

“Depresyona Girdi!” Usta Analist Bu Altcoin İçin Sert Düşüş Bekliyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: “Depresyona Girdi!” Usta Analist Bu Altcoin İçin Sert Düşüş Bekliyor

Deneyimli analist Benjamin Cowen, Cardano’nun “depresyon aşamasına” girdiğini ileri sürüyor. Ayrıyeten analist, altcoin projesi için daha da düşeceği aşağı taraflı bir yörünge öngörüyor.

Bu altcoin depresyon bölgesine girmek üzere!”

Cardano’nun (ADA) türbülansının ortasında, kıdemli analist Benjamin Cowen varlığın fiyat hareketleriyle ilgili tasalarını lisana getiriyor. Cowen, ADA’nın “depresyon aşaması” olarak isimlendirdiği kademeye girme mümkünlüğünün bulunduğunu öne sürüyor. Bu etap, varlığın mevcut pozisyonunun altına düştüğünü görebilecek daha fazla düşüşü karakterize ediyor. ADA’nın halihazırda yıllık en yüksek düzeyi olan 0,4617 dolardan %48 aşağıda olduğu düşünüldüğünde, bu eğilim piyasa iştirakçilerini yıkıma uğratabilir. Bu bağlamda analist, altcoin için değerlendirmesine şu açıklamayla giriş yapıyor:

Büyük ihtimalle ADA depresyon evresine girmek üzere. Unutmayın, son döngüde ADA yarılanmadan yalnızca 2 ay evvel taban yapmıştı. Ayrıyeten 2019’un ikinci yarısını da düşüşle geçirdi.

Düşüş konumu muhtemelen daha da kötüleşecek!”

Önceki piyasa döngüsüyle paralellikler kuran Cowen, Cardano’nun son döngü sırasında Mayıs 2020’deki BTC yarılanma olayından yalnızca iki ay evvel bir fiyat tabanı yaşadığına dikkat çekiyor. Nisan 2024’te gerçekleşmesi planlanan bir sonraki halving’e ise hâlâ sekiz ay var. Sonuç olarak analist, mevcut düşüş durumunun döngü ilerledikçe muhtemelen daha da kötüleşeceğine inanıyor.

Cowen, ADA’nın aşağı istikametli gidişatının yeni bir olgu olmadığının altını çiziyor. Pandeminin başlamasından evvel bile varlığın düşüş eğiliminde olduğu 2019’un ikinci yarısına atıf yapıyor. Cowen’ın tahlili, hem son hem de mevcut döngülerin doruğundan sonra ADA’nın Yatırım Getirisinin (ROI) bir karşılaştırmasını içeriyor. Bu datalar, altcoin projesinin vakit içinde azalan kayıplarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, tarihi eğilime dayanarak Cowen, mevcut döngünün misal bir vakit çizelgesini izlemesi durumunda, ADA’nın tabana ulaşmasına yaklaşık üç ay daha olabileceğini öne sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: “Depresyona Girdi!” Usta Analist Bu Altcoin İçin Sert Düşüş Bekliyor 1

BTC altcoin projesini geride bırakıyor

Nisan ayında Cowen, ADA-BTC paritesinin 2023 yazına kadar 800 sat’a ulaşacağını kestirim etti. Ayrıyeten, 800 ila 1200 sat ortasında bir aralıkta kalacağını öngördü. Lakin, BTC’nin ADA’yı beklenenden daha fazla geride bırakması nedeniyle görünümü değişti. Cowen artık önümüzdeki aylarda 400 sat’a kadar bir düşüş bekliyor. ADA geçmişte bu türlü bir düzeye düştüğü için analist bunun makul olduğunu söylüyor.

Benjamin Cowen ayrıyeten ADA’nın 2019 yılına kıyasla Yılbaşından Bugüne (YTD) yatırım getirisine de dikkat çekiyor. ADA’nın yörüngesinin, tam olarak olmasa da 2019’daki genel yoluyla uyumlu olabileceğini öne sürüyor. Btcpiyasasi.com olarak daha evvel analistin bu eğilimine dikkat çekmiştik. Cowen, tahliline karşın, ADA’nın tabanını hakikat bir biçimde belirlemenin belirsizliğini kabul ediyor. Bu ortada altcoin, geçtiğimiz yıl %44 düşüşle 0,2593 dolardan el değiştiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap