Dehşetler Artıyor! 3 Altcoin Makûs İşaretler Gösteriyor

Dehşetler Artıyor! 3 Altcoin Makûs İşaretler Gösteriyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dehşetler Artıyor! 3 Altcoin Makûs İşaretler Gösteriyor

İlk 50 kripto para ortasında altcoin Cardano, Polygon ve Arbitrum sahipleri en büyük kaybedenler oldular. Bu tokenlerin her biri, son çöküşün akabinde neredeyse yeni bir yılın en düşük düzeyini kaydetti. Ayrıyeten yatırımcıların %95’inden fazlasının bir kayıpla karşı karşıya kalmasına neden oldu.

Altcoin Cardano, Polygon ve Arbitrum sahipleri kırmızı görüyor

Kripto para piyasası, ayın başlarında girişleri gözlemlemesine karşın yatırımlarını çeken kurumsal yatırımcılardan da biraz ihtiyatlı davranıyor. Bitcoin ile birlikte altcoinler de düşüşle karşı karşıya. Bu nedenle kripto piyasası şu anda ayıların elinde. Yatırımcılar piyasa genelinde kayıplar yaşıyor. Lakin en fazla yarar kaybına uğrayanlar paralarını ve inançlarını Cardano, Polygon ve Arbitrum’a yatıranlar.

Son üç haftada gözlemlenen düşüş, birçok altcoinin bugüne kadarki en düşük noktasına gerilemesine neden oldu. Kimileri yeni bir 2023 en düşük düzeyini kaydetmeye yaklaştı. Başka taraftan altcoin Cardano, Polygon ve Arbitrum sahipleri en büyük darbeyi alarak yatırımcıların birden fazla için kârlar silindi.

Ciddi zararlar

Altcoin ADA, MATIC ve ARB’yi elinde bulunduran adreslerin birden fazla arzlarını süreç fiyatının üzerinde satın aldıkları için şu anda ziyanla karşı karşıyalar. Tek sorun, bu adreslerin cüzdanlarında bir ölçü token tutan tüm yatırımcıların %95’inden fazlasını oluşturması. Artık, tarihi olarak, çöküşleri ya piyasanın soğuduğu bir yatay hareket periyodu takip etmiştir. Ya da yatırımcılar birikim yapma eğiliminde oluyor. Buna nazaran bu durum süratli bir toparlanmayla sonuçlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dehşetler Artıyor! 3 Altcoin Makûs İşaretler Gösteriyor 1

Diğer bir sonuç ise piyasanın daha da çökmesi ve şüphecilik ve kaygının artması. Bu nedenle altcoin projeleri için kayıplar genişliyor. Ayrıyeten yatırımcılar ellerindeki varlıkları satarak kayıplarını telafi etme yoluna gidiyor.

Kurumsal yatırımcılar geri çekiliyor

Bununla birlikte, piyasa bir düşüşe karşı savunmasız durumda. Bu nedenle ferdî yatırımcılar geri çekilebilir. Kurumsal yatırımcılar, dijital varlık eserlerinden 55 milyon dolarlık çıkışla da görüldüğü üzere, paralarını şimdiden çekmeye başladı. Bir evvelki hafta düşüş serisini sonlandıran kurumsal yatırımcılar, 18 Ağustos’ta sona eren haftada kuşkucu bir tutum sergiledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dehşetler Artıyor! 3 Altcoin Makûs İşaretler Gösteriyor 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda basitçe söylemek gerekirse, tüm piyasa hala bir düşüşe karşı savunmasız durumda. Fakat en büyük üç kayıp taşıyan varlıktan altcoin Polygon yatırımcılarının düzgünleşme bahtı daha yüksek. Cardano ve Arbitrum sahipleri ise temkinli olmaya devam ediyor. İlerleyen günler kripto para piyasasındaki hareketlerinin net bir formda görüleceği günler olacak. Öteki taraftan piyasa birebir vakitte Bitcoin fiyatının hareketinin nasıl olacağını da merak ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap