DeFi TVL Pahası Son Periyodun En Düşük Düzeyine Geriledi

DeFi TVL Pahası Son Periyodun En Düşük Düzeyine Geriledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DeFi TVL Pahası Son Periyodun En Düşük Düzeyine Geriledi

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemi, devam eden ayı piyasasıyla birlikte güç günler yaşıyor. Toplam kilitli bedel (TVL), son iki buçuk yılın en düşük düzeyine geriledi. DeFiLlama datalarına nazaran TVL 42,45 milyar dolara kadar düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: DeFi TVL Pahası Son Periyodun En Düşük Düzeyine Geriledi 1DeFi TVL bedeli.

Verilere göz attığımızda merkeziyetsiz finansın Nisan 2022’den bu yana kan kaybettiğini görüyoruz. DeFiLlama bilgilerine nazaran kelam konusu metrik günümüzde son 2 buçuk yılın en düşük düzeyinde seyrediyor. Geçtiğimiz yılın sonunda merkezi borsa FTX’in iflası dalda beklentilere yol açmıştı. Lakin bu ilgi kalıcı olmadı.

Yıl içinde DeFi TVL kıymeti Nisan ortasında 64,5 milyar dolara kadar yükseldi. Lakin üst istikametli hareket kısa sürdü. Kripto piyasası Nisan-Ağustos periyodunda yalnızca %18 düşerken DeFi dalının kaybı daha fazla oldu.

Merkeziyetsiz finans teminatları, 2021 yılının sonlarında boğa piyasası eşliiğinde 212 milyar dolara ulaşmıştı. Lakin o tarihten bu yana yaşanan düşüş %80 oldu. Analistler, merkeziyetsiz platformların inanç sorunu tahlile kavuşmadıkça net bir yükseliş beklemiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap