DeFi Projesi Atağa Uğradı: Bu Altcoin’e Dikkat!

DeFi Projesi Atağa Uğradı: Bu Altcoin’e Dikkat!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DeFi Projesi Atağa Uğradı: Bu Altcoin’e Dikkat!

Coinbase borsasının lokal blockchain ağı Base ve Ethereum üzerinde faaliyet gösteren DeFi platformu Rocketswap (RCKT) taarruza uğradı. Merkeziyetsiz finans platformu 860 bin dolar büyüklüğünde ziyana uğradı.

Rocketswap grubunun biraz evvel paylaştığı gönderiye nazaran olay, protokol ve sunucuya gerçekleşen bir hacker saldırısı nedeniyle meydana geldi. Geliştiriciler, güvenliği delen bilgisayar korsanlarının müşteri fonlarını ele geçirdiğini belirtti.

DeFi projesi, pasif gelir aracı olan Yield Farming özelliiğini devre dışı bıraktığını duyurdu. Akının akabinde blockchain güvenlik takipçisi PeckShield, yaşanan olay hakkında ayrıntıları paylaştı.

Hackerlar Nasıl Saldırıyor?

Peckshield, Coinbase irtibatlı kripto ağı Base üzerinde gerçekleşen DeFi olayını onayladı. Güvenlik takipçisi, hackerların Rocketswap için Base ile Ethereum ortasında köprü kurarak 860 bin $ kıymetinde toplam 471 ETH çaldığını tespit etti.

Hackerlar, transfer sürecinin akabinde “LoveRCKT” isimli yeni bir altcoin oluşturdu. Bilgisayar korsanları bu atılımın akabinde tokenleri Uniswap’a taşıdı.

ETH tabanlı blockchain ağı Base, son günlerde sık sık altcoin üniteleri ile gündeme geliyor. BALD meme coin, Base ağında lanse olduktan bir gün sonra tepetaklak oldu. BALD, piyasaya sürüldüğünde başlangıçta %3.000 yükseldi. Fakat, sonraki gün pahasının %90’ından fazlasını kaybetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: DeFi Projesi Atağa Uğradı: Bu Altcoin’e Dikkat! 1

Rocketswap grubu, olayın akabinde bir acil durum aksiyon planı uygulamaya başladı. Projeye bağlı altcoin ünitesi RCKT, gün başından bu yana %55 kıymet kaybına uğradı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap