Danışmanlık Şirketi: Bu Altcoin İçin Satış Vakti Olabilir!

Danışmanlık Şirketi: Bu Altcoin İçin Satış Vakti Olabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Şirketi: Bu Altcoin İçin Satış Vakti Olabilir!

Haziran ayının borsa davaları kripto menkul değerleri tartışmalarını bir sefer daha ateşledi. Solana ve Cardano üzere altcoin devleri de SEC’in radarına takıldı. Danışmanlık şirketi Motley Fool analistleri, bir projenin daha potansiyel olarak sıkıntı durumda kalabileceğini söylüyor. Satış vakti gelmiş olabilir.

Kripto yatırımcılarının bu altcoin hakkında endişelenmesi için üç düzgün neden var

Analistlerin kırmızı listede yer verdiği Polygon (MATIC), piyasanın bâtın mücevherlerinden biriydi. Birçok vakit Ethereum ile sıkı bir formda birebir çizgide ilerledi. Polygon, Ethereum için bir ölçeklendirme tahlilidir. Bu nedenle, Merge sistem yükseltmesinin bir sonucu olarak Ethereum’da gelecekteki rastgele bir büyüme, tıpkı vakitte Polygon’u da etkiliyor.

Ancak 2023’te büsbütün farklı bir kıssa oldu. MATIC fiyatı bugüne kadar %1’den az arttı. Piyasa kıymetine nazaran hala en yeterli kripto olabilir, lakin şu anda endişelenmek için pek çok neden var…

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Şirketi: Bu Altcoin İçin Satış Vakti Olabilir! 1

Düzenleyici zorluklar

Şu anda Polygon’un karşı karşıya olduğu en büyük sorun, SEC’in potansiyel bir düzenleyici uygulama hareketidir. 6 Haziran’da SEC, Polygon’u, “kayıtsız menkul kıymetler” olarak kabul isimlendirdi. Kestirim edilebileceği üzere, yatırımcılar panikledikçe Polygon’un fiyatı anında %20’den fazla düştü.

İyi haberde, 13 Temmuz’un Ripple zaferiyle Polygon’a karşı düzenleyici aksiyon ivmesi azalmaya başladı. Aslında MATIC bu son gelişmeyle Temmuz ayında %20 artış kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Şirketi: Bu Altcoin İçin Satış Vakti Olabilir! 2

Yoğun rekabet

Polygon ayrıyeten kendi nişinde muazzam bir rekabet artışıyla karşı karşıya. Ethereum için bir Layer-2 ölçeklendirme tahlili olarak, Ethereum’un daha süratli, daha ucuz ve daha güzel çalışmasına yardımcı olur. Süreçleri daha süratli işlemek için Ethereum üzerinde oturan ikincil bir Blockchain vazifesi görür.

Sorun şu ki, Optimism dahil olmak üzere Ethereum için birebir hizmetleri sunan birçok öbür kripto para ünitesi var. Tüm bu ölçeklendirme tahlilleri, Ethereum’dan daha süratli olan bir cins tescilli teknoloji kullanır. Bir vakitler, Polygon bu nişin bariz başkanıydı, fakat yatırımcılar artık durumun bu türlü olduğunu düşünmüyor. Polygon’un fiyatı bu yıl zar sıkıntı hareket ederken, Optimism %66 arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Şirketi: Bu Altcoin İçin Satış Vakti Olabilir! 3

Belirsiz bir tekrar markalaşma

Yılın başında, Polygon’un gerisindeki şirket olan Polygon Labs’ta işten çıkarmalar oldu. İşgücündeki bu %20’lik azalmayı, Haziran ayındaki SEC düzenleme draması izledi. Tüm bunlar kaçınılmaz olana yol açtı. Bu da iş stratejisinde bir dönüm noktası ve yeni bir token markasıydı.

SEC haberlerinin yayınlanmasından yalnızca bir hafta sonra, Polygon, Polygon’dan Polygon 2.0’a dönüşmesinin bir modülü olarak “İnternetin bedel katmanı” olma niyetinden bahsetmeye başladı. Polygon, artık MATIC’i POL olarak yine markalayacağını söylüyor. Btcpiyasasi.com olarak POL hakkında bilmeniz gerekenelere bu yazıda yer verdik.

https://twitter.com/0xPolygon/status/1671898339795673089

Tüm bunlardan bir mana çıkarmak güç, lakin görünüşe nazaran Polygon, Ethereum’dan daha fazla ağda bir ölçeklendirme tahlili olmak istiyor. Yeni büyüme fırsatlarına yol açarsa bu düzgün bir haber olacak. Ya da işleri çok daha baş karıştırıcı hale getirecek.

Son sözler

Polygon şu anda POL isimli yeni bir token ile beyaz bir sayfa açıyor. Motley Fool analistlerinden Dominic Basulto, bu hamleyi iki istikametli yorumluyor:

Polygon’un etrafında dönen bir dizi sorun var ve bilhassa riskten kaçınıyorsanız, satış yapma vakti gelebilir. Bir rekabet baskısı patlaması yaşandı ve akabinde potansiyel bir SEC düzenleme uğraşı geldi. Şu anda, Polygon için uzun vadeli bir yükseliş görünümü sunamıyorum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap