Danışmanlık Devi: Ünlü Şirketlerin Tek Tercihi Bu Altcoin!

Danışmanlık Devi: Ünlü Şirketlerin Tek Tercihi Bu Altcoin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Ünlü Şirketlerin Tek Tercihi Bu Altcoin!

Reddit, Meta, Starbucks, Disney ve Nike üzere sayısız yüksek profilli marka, Web3’e geçiş için tek bir altcoin projesinde bir ortaya geldi.

Büyük markalar yalnızca bu altcoin ağını tercih ediyor

26 Nisan’da ABD’nin en büyük 15. yatırım şirketi olan Franklin Templeton (BEN), OnChain ABD Hükümeti Para Fonunu Polygon (MATIC) üzerinde tokenleştireceğini söyledi. Fon, 2021’de Stellar ağında başlatıldı ve artık Polygon ağını da destekleniyor.

Tokenizasyon için Polygon’un tercih edilmesini ardında birden fazla sebep var. Yazının devamında, Polygon’un nasıl kurumsal seviyede bir Blockchain haline geldiğini, son işbirlikleri eşliğinde listeleyelim.

Blockchain ve klasik finansın harmanlanması

Birincisi: tokenizasyon. Tokenizasyon, gerçek dünya varlıklarını yahut haklarını bir Blockchain’de alınıp satılabilen tokenlere dönüştürme sürecidir. Temel olarak, bir Blockchain kullanılarak kolay kolay değiştirilebilen bir varlığın dijital bir temsilini oluşturur.

Bu süreç, varlık ticaretini daha verimli hale getirdiği için finans sanayisinde çok fazla ilgi görüyor. Örneğin, gayrimenkul, sanat ve hatta altın üzere emtialar, kısmi mülkiyet ve ticarete müsaade vererek tokenleştirilebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Ünlü Şirketlerin Tek Tercihi Bu Altcoin! 1

Tokenleştirme, birtakım varlıklar için en az yatırım ihtiyacı çoklukla epey yüksek olduğundan, birtakım yatırımcılar için ulaşılamayan yatırımlara daha kolay erişim sağlar. Ayrıyeten, bankalar üzere aracılara olan gereksinimi potansiyel olarak azaltır.

Muhtemelen bu nedenlerin bir kombinasyonundan ötürü Franklin Templeton, erişimini genişletebilmek Polygon ağını tercih etti.

Polygon, altcoin yatırımcılarının favorisi haline geliyor

OnChain Money Fund’ı tokenleştirme atağı çığır açıcı olsada, buradaki asıl haber, Franklin Templeton’ın Polygon’u seçmesi. Bu atak, büyük bir finans kuruluşunun klasik finansal süreçler için Polygon’u ikinci sefer kullanmasıdır. Birincisi, Kasım 2022’de JPMorgan Chase’dan geldi.

Şimdi Polygon, bir kere daha Blockchain teknolojisinin ön saflarında yer alıyor. Bu şirketlerin Polygon’u seçmelerinin nedeni nispeten kolay. “Merkeziyetçilikten ve güvenlikten ödün vermeden Ethereum’u daha süratli ve daha ucuz hale getiriyor.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Ünlü Şirketlerin Tek Tercihi Bu Altcoin! 2

Yatırım fırsatları

Yıllar geçtikçe, Ethereum’un popülaritesi patladı. Bu nedenle kripto, yeni Blockchain tabanlı iş modelleri isteyen şirketler için birincil tercih haline geldi. Lakin bu popülerlik nedeniyle, Ethereum’un suratları yavaşladı. Ağır kullanım sırasında ağdaki fiyatların patlaması onu ikinci plana itti.

Polygon bu sorunu çözüyor. Bunun nedeni, süreçleri kendi ağında işleyip akabinde Ethereum’a yerleştirmesi. Bu yaklaşımla, kullanıcılar her iki dünyanın da en uygununu tesirli bir halde elde eder. Bu nedenle, Polygon, yalnızca tokenleştirmeyi benimsemek isteyen klâsik finans kurumları için değildir. Tıpkı vakitte Web3 etrafında dönen trendler büyümeye devam ettikçe yeni Blockchain eserleri oluşturmak isteyen ferdî ve tüketici markaları için de favori haline geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Ünlü Şirketlerin Tek Tercihi Bu Altcoin! 3

Starbucks , Nike ve Coca-Cola üzere şirketler, birkaç isim vermek gerekirse, daha teknoloji meraklısı tüketicilere ve dijital tabanlı ticarete dokunmanın bir yolu olarak, NFT’ler üzere yeni eserler oluşturmak için Polygon ağını kullandı. Web3’ün süratle genişleyen kesimlerinden ve klâsik finans ile Blockchain’lerin ahenginden göz diken yatırımcılar için, Fool analistlerine nazaran Polygon açık orta başkan pozisyonunda. Btcpiyasasi.com olarak geçen yıldan bu yana imza attığı üst seviye iştiraklere bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap