Danışmanlık Devi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun!

Danışmanlık Devi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun!

Paylaş
BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun!

Danışmanlık devi The Motley Fool’dan bugün iki altcoin için değerli ihtarlar geldi. İki altcoin Türkler ortasında meşhur. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin ApeCoin

Danışmanlık devinin uzak durum dediği birinci altcoin Apecoin. Mart 2022’de piyasaya sürüldüğünde, ApeCoin çok fazla heyecan ve spekülasyon yarattı. Bu yeni token, sıradan yatırımcıların şimdiye kadarki en tanınan misli olmayan token (NFT) koleksiyonlarından biri olmaya devam eden Bored Ape Yacht Club’ın üst taraflı potansiyeline erişebilmelerinin birincil yolu olmayı vaat ediyordu. O periyotta ünlüler tek bir Bored Ape NFT için yüz binlerce dolar ödüyordu. Ayrıyeten fiyatlar aya gerçek gidiyor üzere görünüyordu.

BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun! 1

Ancak altcoin ApeCoin’in piyasaya çıkışından kısa bir müddet sonra, NFT piyasasındaki fiyatlar çökmeye başladı. Öbür taraftan ApeCoin’in uzun vadeli âlâ bir yatırım olma talihi da azaldı. Bored Ape NFT’leri için taban fiyatlar şu anda tüm vakitlerin en düşük düzeyinde. Birtakım durumlarda, milyon dolarlık yatırımlar artık 60.000 dolar üzere düşük bir bedele sahip. NFT taban fiyatları artmaya başlayana kadar, ApeCoin’in yükselmesi neredeyse imkansız. Zira Bored Ape NFT koleksiyonu ile token ortasındaki yakın alaka kelam konusu.

Başarısız girişimler

Altcoin ApeCoin’in fiyatını desteklemek için yapılan birkaç teşebbüs artık başarısız oldu. Otherside isminde yeni bir metaverse dünya için planlar vardı. ApeCoin’i, Bored Ape temalı bir fast-food restoranında hamburger ve patates kızartması satın alabilmek üzere gerçek dünya kullanımlarıyla dolu bir yardımcı paraya dönüştürme planları vardı. Yalnızca bu kadar da değil. Bored Apes’i Web3 yaratıcı iktisadı tarafından desteklenen yeni bir cümbüş markasına dönüştürme planları vardı. ApeCoin token sahipleri için VIP tecrübeler yaratma teşebbüsleri de oldu. Bunlar ortasında yeraltı kanalizasyonlarında koşan çizgi maymunların yer aldığı bir NFT oyunu da vardı.

BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun! 2

ApeCoin’in pahasını artırmaya yönelik tüm bu berbat niyetli teşebbüsler göz önüne alındığında, bu açıkça kaçınılması gereken bir kripto token. Elbette, NFT piyasası yükselebilir. Bored Apes dünyanın en güzel NFT koleksiyonlarından biri olmaya devam ediyor. Lakin altcoin ApeCoin’in bu yıl yaklaşık %50 paha kaybetmesinin güzel bir nedeni var. Yatırımcılar, bir vakitler umut vaat eden bu kripto projesini aksine çevirmeye yönelik tüm başarısız teşebbüslerden bıktı.

Altcoin Dogecoin

Orijinal meme coin olarak altcoin Dogecoin, birinci kripto yatırımcıları için özel bir mana taşıyor. Bu yüzden onu kaçınılması gereken dijital paralar listesine koymak çok makûs hissettiriyor. Lakin en yeterli günleri artık çok geride kaldı. Altcoin Dogecoin bu yıl için “yalnızca” %3 düşüş gösterdi. Fakat Elon Musk’ın Saturday Night Live’da The Dogefather olarak göründüğü Mayıs 2021’deki altcoin Dogecoin çılgınlığının doruğundan bu yana, fiyat neredeyse %90 oranında düştü.

BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun! 3

2022 yılında, Twitter’ı satın alacağına dair söylentiler çıkmaya başlar başlamaz, Musk’ın Twitter ile bir tıp Dogecoin entegrasyonu için büyük planları olduğuna dair tekrarlanan teklifler vardı. Hatta bu yıl, ikonik Twitter kuşunu Dogecoin maskotu Shiba Inu köpeğiyle değiştirecek kadar ileri gitti.  Ancak Dogecoin’in fiyatında sürdürülebilir bir toparlanma olduğuna dair rastgele bir işaret yok. Daha da berbatı, Musk şu anda Dogecoin yatırımcılarıyla, ferdî çıkar için kriptonun bedelini manipüle ettiğini sav eden bir toplu davaya karışmış durumda. Ayrıyeten günün sonunda, gerçek dünyada çok az yararı olan ya da hiç olmayan hayli spekülatif bir meme coin olarak kalmaya devam ediyor. 2013’te bir latife olarak başladı. 10 yıl sonra hala bir latife. Lakin bu sefer kimse gülmüyor.

Yatırımcılar için çıkarımlar

Burada iki büyük ders var: Birincisi, NFT’lerde gördüğümüz üzere, sırf büyük paralar kazanma umuduyla yeni bir trendin peşinden koşmamalısınız. İkincisi, meme coinlerde gördüğümüz üzere, süratli varlıklı olma planının bir modülü olarak kriptoya yatırım yapmamalısınız.

BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun! 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda dışarıda uzun vadede sağlam büyüme beklentileri olan pek çok güzel kripto yatırımı var. Ne yazık ki altcoin Dogecoin ve altcoin ApeCoin bunların ortasında yer almıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap