Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Parlıyor! Gözden Kaçırmayın

Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Parlıyor! Gözden Kaçırmayın

Paylaş
BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Parlıyor! Gözden Kaçırmayın

Danışmanlık devi The Motley Fool’un analistlerinden Dominic Basulto, radarındaki altcoin projelerini açıkladı. İşte Basulto’nun tercihleri…

Analistin listesindeki birinci altcoin: SOL

Yılın birinci altı ayında, Bitcoin (BTC) kripto piyasasının en göze çarpan oyuncusu oldu. Bitcoin bu yıl yüzde 80’den fazla artış gösterdi. Şu anda tüm kripto piyasasının kapitalizasyonunun yüzde 50’sini oluşturuyor. Lakin kriptoda Bitcoin’den daha fazlası var. Şu anda, analistin Temmuz ayı için radarında iki kripto para ünitesi var. Bunlar Solana (SOL) ve Render Token (RNDR). Analiste nazaran üstün büyüme beklentileri nedeniyle, her ikisi de 2023’ün ikinci yarısında Bitcoin’den çok daha yükseğe çıkma potansiyeline sahip.

BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Parlıyor! Gözden Kaçırmayın 1

Solana, bir vakitler potansiyel bir “Ethereum katili” olarak bilinen en uygun Layer-1 Blockchainidir. Sorun şu ki, Solana hala geçen yıl kripto borsası FTX’in erimesinden kurtulmaya çalışıyor. Borsanın eski icra heyeti lideri Sam Bankman-Fried ile olan kapsamlı ilişkileri nedeniyle Solana, FTX’in çöküşünden en çok etkilenen kripto oldu. Bunun da ötesinde, Haziran ayı başında ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), kripto para borsaları Coinbase ve Binance aleyhine açılan davalarda Solana’yı “kayıtsız menkul kıymet” olarak isimlendirdi.

SOL, önder altcoin ETH’yi geride bıraktı

Bununla birlikte, Solana bu yıl beklenenden çok daha düzgün bir performans gösterdi. Etrafında dönen pek çok düzenleyici sıkıntıya karşın, Solana bu yıl neredeyse iki katına çıktı. Ayrıyeten 20 doların altında, FTX çöküşü meydana geldiğinde süreç gördüğü yerin hala çok altında. Analist, Solana’nın NFT’ler üzere temel ölçütleri FTX öncesi düzeylere döndükçe, Solana’nın Kasım 2022’deki fiyat düzeyini geri kazanmasını bekliyor.

BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Parlıyor! Gözden Kaçırmayın 2

Daha âlâ şeylerin olacağının bir işareti olarak, Solana kısa müddet evvel tarihinde birinci sefer 24 saatlik NFT satış hacmi bakımından Ethereum’u geride bıraktı. Lakin bu Solana’nın geri dönüşünün yalnızca başlangıcı. Nisan ayı ortasında Solana, 1.000 dolarlık Saga “kripto telefonunu” tanıttı. Bu cep telefonu lansmanı, şirketin bir yılı aşkın müddettir devam eden taşınabilir kripto stratejisindeki bir sonraki değerli adım. Analiste nazaran bu yıl yeni bir donanım eserinin piyasaya sürülmesi Solana için potansiyel olarak büyük bir büyüme katalizörü. Bu da şirketin uzun vadeli gelecek beklentileri konusunda yükselişe geçmesinin en büyük nedenlerinden biri. Solana’ya nazaran, yeni taşınabilir kripto stratejisi, dünya çapında birçok yeni Blockchain kullanıcısının iştirakiyle sonuçlanabilir.

Render Token için beklentiler ne istikamette?

Render, Blockchain teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş dağıtık bir grafik süreç ünitesi (GPU) oluşturma ağı olan Render Network’ün kripto token’ıdır. Daha kolay bir tabirle Render Network, hiper-gerçekçi dijital dünyaları “render etmek” (yani yaratmak) için daha fazla bilgi süreç gücüne muhtaçlık duyduğunuzda gittiğiniz yerdir. Bu, görüntü oyunları, metaverse dünyalar ve çabucak hemen her türlü üst seviye cümbüş içeriği için değerlidir. Bu nedenle Render, ünlü sinema direktörü J.J. Abrams da dahil olmak üzere Hollywood’daki birtakım üst seviye isimlerin dayanağına sahip. Analist, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Benim bakış açıma nazaran Render, bir “seç ve oyna” oyunu. Hangi metaverse dünyanın ya da görüntü oyununun bir sonraki büyük hit olacağını belirlemeye çalışmak yerine, tüm dijital cümbüş biçimlerinin yaratılmasına güç veren bir ağa yatırım yapıyorsunuz. Velhasıl, Render dijital yaratıcılara kazma ve kürek sağlıyor. Daha evvel bilgisayarınızda kısa bir görüntü oluşturduysanız ve sonra bunun işlenmesi için sonsuz bir müddet beklediyseniz, Render’ın çözmeye çalıştığı sorunu takdir edebilirsiniz.

BTC Piyasası: Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Parlıyor! Gözden Kaçırmayın 3

Peki Bitcoin’den daha düzgün performans gösterebilirler mi?

Render Token bugüne kadar neredeyse yüzde 400 artış gösterdi. Ham bilgi süreç gücüne duyulan gereksinim yakın vakitte ortadan kalkmayacağı için analiste nazaran ileride çok daha fazla büyüme olabilir.  2023’ün birinci altı ayında, piyasa pahası 500 milyon doların üzerinde olan en âlâ kripto paralardan sırf birkaçı Bitcoin’den daha âlâ performans gösterdi. Hem Solana hem de Render bu kümedeydi. Elbette asıl soru, 2023’ün ikinci yarısında Bitcoin’den daha âlâ performans göstermeye devam edip edemeyecekleri. Örneğin, Solana’nın etrafında hala epey fazla düzenleme riski var. Analist, aşağıdaki tabirleri kullanmakta:

Dolayısıyla, riskten kaçınıyorsanız ya da kripto piyasasının bu yıl daha da yükselebileceğine kuşkuyla yaklaşıyorsanız, Bitcoin’e bağlı kalmanız daha âlâ olabilir. Fakat büyük bir risk iştahınız varsa ve kripto piyasasında büyük potansiyel büyüme fırsatları arıyorsanız, hem Solana hem de Render daha yakından bakmaya bedel olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap