Cumhurbaşkanı da Katılacak: Ak Parti’den Metaverse Hamlesi!

Cumhurbaşkanı da Katılacak: Ak Parti’den Metaverse Hamlesi!

Paylaş
BTC Piyasası: Cumhurbaşkanı da Katılacak: Ak Parti’den Metaverse Hamlesi!

Metaverse çılgınlığı tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, ülkemizdeki popülaritesi de devlet yetkililerinin katılımıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mart’ta gerçekleşecek olan ve AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nın düzenleyeceği “Forum Metaverse” toplantısına katılacak. Toplantı, Ankara’da gerçekleşecek. İşte detaylar…

Forum Metaverse toplantısı, Ankara’da gerçekleşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı forumda metaverse’ün sağladığı fırsatlar, riskler ve alanda yapılacaklar konuşulacak. Ünlü politik figürlerin yanı sıra alanında uzmanisimler, akademisyenler ve çok sayıda davetlinin katılacağı belirtiliyor. Forum Metaverse, 21 Mart tarihinde Ankara’daki ATO Congresium’da gerçekleşecek.  Toplantının amacının metaverse’ü anlamak ve doğru yorumlamak olduğu belirtilirken bu alanın toplumsal, ekonomik, dini ve siyasi boyutlarının da ele alınacağı bildiriliyor.

BTC Piyasası: Cumhurbaşkanı da Katılacak: Ak Parti’den Metaverse Hamlesi! 1

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, toplantı yerinde artırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliğin deneyimlenebileceği bir alan olacağına da dikkat çekti. İleri, Forum Metaverse programı için “Dünyada ilk defa bir siyasi parti, bir Cumhurbaşkanının teşrifleriyle metaverse kavramını tartışıyor olacak” dedi. İleri, “Bu platformların toplumumuza, ekonomimize, hukuk düzenimize etkisinin yanında, bu platformlarda daha etkin olmak noktasında Türkiye olarak almamız gereken tedbirler, yapmamız gereken yatırımları tartışıyor olmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Metaverse’ün islam inancına etkisi de tartışılacak

Bildirilenlere göre programın “Metaverse ve Değerler” başlıklı bölümünde, metaverse’ün İslam inancı ve değerlerine etkisi tartışılacak. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere metaverse’le hac yapılıp yapılamayacağı uzun bir süre tartışma konusu olmuştu. Sanal hac tartışmaları medyada geniş bir yer bulurken Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “sanal dünyalara fazla kapılmamak gerektiğini” belirtmişti.

BTC Piyasası: Cumhurbaşkanı da Katılacak: Ak Parti’den Metaverse Hamlesi! 2

Erbaş, “Hacda belli şartlar ve yapılması gereken belli ziyaretler var. Onların yapılması gerekiyor. Sadece belki görsel olarak insan ihtiyacını gidermiş olur ama bir ibadet o şekilde yapılmaz. Mutlaka Arafat’ta kalmak, tavaf yapmak lazım. Orada Haccın bütün şartlarını yerine getirmek lazım. Metaverse hayatımıza girecek ama ibadetin yerini alması mümkün değil,” ifadelerini kullandı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap