CryptoCompare: Akıllı Para, Bitcoin’den Bu Altcoin’lere Akıyor!

CryptoCompare: Akıllı Para, Bitcoin’den Bu Altcoin’lere Akıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CryptoCompare: Akıllı Para, Bitcoin’den Bu Altcoin’lere Akıyor!

Piyasa verilerini ve analizlerini paylaşan CryptoCompare, kurumsal yatırım gelecekte daha çeşitli hale gelebileceğini ve hangi altcoin projelerinin öne çıkacağını analiz ediyor. Bu yazıda, Kriptokoin.com olarak derlediğimiz CryptoCompare analistlerinin piyasa analizlerini inceliyoruz.

Kurumsal yatırımcılar bu altcoin projelerine yöneliyor

CryptoCompare raporu, kurumsal yatırımcı iştahının altcoin projelerine yönlendiğini söylüyor. Firmanın yakın tarihli piyasa analizlerine göre Bitcoin tabanlı yatırım ürünlerinin hakimiyeti %7 geriledi. Sektördeki kurumsal yatırımcı gelişimi neredeyse bir yıldır sürerken, yatırımcılar dikkatlerini Ethereum (ETH) ve DeFi gibi fırsatlara yönlendirdi. Kurumsalların yönetimi altındaki toplam varlık, 2021 Ocak ayında 36 milyar dolardan Aralık’ta 58 milyar dolara, neredeyse iki katına çıktı. Rapor, kurumsal yatırımcı gelişimini, kripto para ve Blockchain piyasasının genel büyümesiyle ilişkilendiriyor. Araştırma sosyal medya ve kripto para ilişkisini de ele alınıyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: CryptoCompare: Akıllı Para, Bitcoin’den Bu Altcoin’lere Akıyor! 1

Raporun öne sürdüğü bir diğer tez, Twitter gibi sosyal medya platformlarında çeşitli Hollywood ünlülerinin hype trenine katılmasıyla NFT’lerin tanıtımıydı. Flippening, yani “çevirme” olayı, henüz köklü kripto para birimlerine uğramasa da, Cardano’nun (ADA) 5.sıraya gerilemesi veya Dogecoin’in (DOGE) ilk 10’dan ayrılması örnek verilebilir. Raporun gösterdiği gibi, piyasa değeri sıralamasında ilk 10 kriptonun %30’u, son 2.5 yıldır sıralamadaki konumlarını koruyor. Ek olarak, 2020’nin sonunda CoinMarketCap’in ilk 10’undan dört proje artık sıralamaya dahil değil. Sonuç olarak analistler, 2021’de sektöre büyük fon girişlerinin yanı sıra, piyasanın hala gelişiminin erken aşamalarında olan nispeten genç bir endüstri olduğunu vurguladı. Bu aynı zamanda, yatırımcıların uygun durum tespiti yaptıktan sonra yararlanabilecekleri çok sayıda fırsat olduğu anlamına geliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap