Çöküşte NFT Piyasası Uçuyor: Bunlar Patladı!

Çöküşte NFT Piyasası Uçuyor: Bunlar Patladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşte NFT Piyasası Uçuyor: Bunlar Patladı!

Küresel NFT satışları, kripto piyasalarındaki derin düzeltmeye rağmen son 30 gün içinde patlamış durumda. Kripto piyasasının son satışlarına rağmen, takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) küresel satış hacmi tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşte NFT Piyasası Uçuyor: Bunlar Patladı! 1

NFT satışları uçuyor

NFT’ler için veri toplama sitesi CryptoSlam’e göre, NFT’lerin küresel satışları, Ocak ayında 8.6 milyar dolarlık satışla önceki rekorları altüst etti. Bir önceki rekor Ağustos ayında belirlenen 4.5 milyar dolarlık rakamdı. Blockchain araştırma platformu Dune Analytics’ten gelen yeni veriler, önde gelen NFT pazarı OpenSea‘nin de işlem rekorlarını kırdığını ortaya koyuyor. Veriler, OpenSea’nin bu ay şimdiye kadar yaklaşık 4,74 milyar dolar değerinde NFT sattığını ve Ağustos ayında belirlenen 3,42 milyar dolarlık önceki satış rekorunu çoktan aştığını gösteriyor. Platformdaki aylık aktif trader sayısı da Aralık’taki 362.679’dan Ocak’ta 454.417’ye yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşte NFT Piyasası Uçuyor: Bunlar Patladı! 2

CryptoSlam ayrıca, Ethereum tabanlı pikselli 3D avatar koleksiyonu Meebits’in, aynı zaman diliminde %34,856’lık şaşırtıcı bir artışla 3,3 milyar dolar ile son 30 gün içinde en yüksek satışı gerçekleştirdiğini tespit etti. Onu 2.02 milyar dolar kazanan arazi sanatı koleksiyonu Terraforms ve 731 milyon dolar değerinde NFT satan topluluğa ait oyun platformu Loot takip ediyor. En iyi performans gösteren NFT tabanlı kripto projeleri arasında Bored Ape Yacht Club (243,99 milyon dolar), Mutant Ape Yacht Club (243/05 milyon dolar), Axie Infinity (155 milyon dolar) ve Doodles (115 milyon dolar) yer alıyor. NFT alanının rekor düzeyde yüksek satış hacmi, kripto pazarındaki en büyük dijital varlık Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse yarısı olan 35.000 doların altına düştüğünü gören büyük bir düşüşün ortasında geliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap