Çöküşleri Bilen Efsane: Hazırlanın, Bu Altcoin Çakılacak!

Çöküşleri Bilen Efsane: Hazırlanın, Bu Altcoin Çakılacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Hazırlanın, Bu Altcoin Çakılacak!

Kripto para piyasasında ayı duruşuyla tanıdığımız Crypto Capo, çöküş haberleri vermek için geri döndü. Analist, artık de dev kripto para borsası Binance’ın lokal tokeni BNB’de bir çöküş bekliyor. Bu doğrultuda, altcoin fiyatının tabanlara dalacağını ileri sürüyor.

Usta analistten Binance’a ağır salvolar ve BNB için çöküş tahmini!

Crypto Capo, yaklaşan faiz artışları nedeniyle 2023’ün başlarında kripto piyasasının doruğunu muvaffakiyetle kestirim ettikten sonra 2022’te çok popülerlik kazandı. Yalnızca bu kestirim bile ona bölümde büyük hürmet kazandırdı. Birçok takipçisinin 50.000 dolar düzeyinde Bitcoin satarak servetlerini müdafaalarına yardımcı oldu. Analistin isabetli kestirimleri için Btcpiyasasi.com’un bu makalesine göz atınız. Son vakitlerde ayı piyasasının tabanına gerçek düşüş eğilimi gösterdiği için ateş altında kaldı. O vakitten beri kripto piyasalarındaki yorumlarına orta vermişti. Fakat, son günlerde geri dönüş yaparak, ayı duruşuna kaldığı yerden devam ediyor. Bu doğrultuda Crypto Capo, Binance‘in mahallî tokeni BNB‘nin çöküş yaşayacağını ileri sürüyor.

Capo, Binance yetkililerinin uydurma stablecoin’ler basarak BNB fiyatını yükseltmeye çalıştıklarını sav ediyor. Fakat, bunu çok daha uzun bir müddet yapamayacaklarını bildiklerini söylüyor. Bu yüzden de BNB’nin sonunda patlayacağını öne sürüyor. Analist, “Short pozisyonlarıma daha fazlasını eklemek istemiyorum. Bununla birlikte, esasen çok fazla short açmış durumdayım. Mevcut konumumu müdafaayı tercih ediyorum. BNB için mevcut ortalama giriş noktam 301 dolar,” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Hazırlanın, Bu Altcoin Çakılacak! 1

Crypto Capo, fiyat maksadı olarak ise BNB’nin evvel 125 dolara düşeceğini iddia ediyor. Lakin, burada durmasını beklemiyor. Zira, BNB’nin düşüşe devam edeceğini ve 40 dolar düzeylerine kadar düşeceğini tez ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Hazırlanın, Bu Altcoin Çakılacak! 2BNB fiyat varsayımı. Kaynak: Crypto Capo

Altcoin fiyatı boğa formasyonu oluşumunun ortasında

Teknik analist Brian Bollinger ise BNB için boğa formasyonu oluşumundan bahsediyor. Dört vakitli çerçeve grafiklerindeki altcoin fiyatı, yükselen bir kanal modelinin tesiri altında yükseliş gösteriyor. Yaklaşık iki aydır BNB fiyatı, dinamik direnç ve dayanak olarak hareket eden iki paralel yürüme eğilim çizgisi ortasında sallanıyor. Alt trend çizgisine yakın BNB fiyatı, yükselişin aksine döndüğünün ve keskin bir ralli potansiyelinin bir işaretini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Hazırlanın, Bu Altcoin Çakılacak! 3Binance fiyat günlük grafik

Kripto piyasasındaki son belirsizliğin ortasında, BNB fiyatı 245 ila 234 dolar aralığında hudutlu bir yatay hareket gösterdi. Bu iki haftalık konsolidasyon, zıt baş ve omuz ismi verilen bir yükseliş dönüş formasyonunun oluşumuna yol açtı. Gün içi %1,62’lik bir oyunla altcoin fiyatı, formasyonun boyun çizgisi direncinden bir yükseliş kırılması verdi. Basın saatine nazaran, Binance coin 244 dolardan süreç görüyor. Böylelikle, ihlal edilen trend çizgisinin üzerinde kalmaya çalışıyor. Alıcılar bu bilakis çevrilmiş dayanağı tutmayı başarırsa, altcoin toparlanmayı %10 oranında uzatabilir. Böylelikle, kanal modelinin genel trend çizgisine ulaşabilir. İki trend çizgisi bozulmadan kalana kadar, altcoin yatay ya da hafif yükselen bir trendde kalabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap