Çöküşleri Bilen Efsane: Binance’daki Bu Altcoin Çıkılacak!

Çöküşleri Bilen Efsane: Binance’daki Bu Altcoin Çıkılacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Binance’daki Bu Altcoin Çıkılacak!

Kripto para piyasası, Ripple’ın SEC karşısındaki zaferinin heyecanıyla çıktığı kısa periyodik rallide duruklama periyoduna girdi. Bitcoin ve altcoin projelerinin bundan sonra nasıl bir rota izleyeceği belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, ayı konumuyla tanınan bir analist, MATIC için çöküş bekliyor.

Usta analiste nazaran bu altcoin sert düşüş görecek!

Lider kripto para Bitcoin, 30 bin doları kaybetse de 29 bin doların üzerinde kalmayı başardı. Lakin, kriptodaki negatif hava bir türlü piyasayı terk etmiyor. Ralli havası da dağıldığı için ayılar tekrar piyasada kelam sahibi olmaya başladı. Hakikaten, piyasada çöküş beklemeye devam eden tanınan analist Crypto Capo, Polygon (MATIC) için derin bir dalış bekliyor. Analist, altcoin fiyatının yaklaşık %60’lık bir düşüş göreceğini ileri sürüyor. Analistin başarılı iddiaları için Btcpiyasasi.com’un bu makalesine göz atınız.

Teknik tahlilini paylaşan Crypto Capo, MATIC’in bir ayı bayrağı oluşturduğunu söylüyor. Ayrıyeten, MATIC’in bu bayrağı aşağı istikametli kırdığını belirtiyor. Analist, bu formasyon üzerinden yaptığı iddiaya nazaran MATIC’in 0.29 – 0.30 dolar aralığına kadar bir çöküş göreceğini tabir ediyor. Dahası Capo, bu düşüşün bir domino tesiri yaratacağını ileri sürüyor. Böylelikle, ayı konumunu ön plana çıkarak, piyasa genelinde sert fiyat düşüşleri bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Binance’daki Bu Altcoin Çıkılacak! 1MATIC fiyat grafiği. Kaynak: Crypto Capo

Yeni MATIC cüzdan adresleri azaldı

Token geçiş planlarının netleşmesini bekleyen kripto yatırımcıları, Polygon ağında yeni MATIC cüzdanları açma konusunda isteksiz davranmaya başladı. Santiment tarafından derlenen Ağ Büyümesi bilgileri, 20 Temmuz’da yatırımcıların 2.893 yeni MATIC cüzdan adresi açtığını gösteriyor. Lakin 26 Temmuz kapanışına kadar bu sayı %78’lik bir düşüşle yalnızca 626 yeni adrese geriledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Binance’daki Bu Altcoin Çıkılacak! 2Ağ Büyümesi. Kaynak: Santiment

Ağ Büyümesi kabaca bir Blockchain ağının yeni kullanıcılar çekme günlük oranını kestirim eder. Üstte gözlemlendiği üzere düşmeye başladığında, ağa iştirakin azaldığını gösterir. MATIC Ağ Büyümesindeki bu düşüşün 19 Temmuz’daki POL Tokenomics lansmanına denk gelmesi dikkat cazibeli. Bu durum devam ederse, MATIC mevcut düşüş eğiliminden çıkmak için kâfi talebi bulmakta zorlanabilir.

Balina yatırımcıları da olumsuz bir tavır takınıyor

Ayrıca, balina yatırımcılarından oluşan fiyat meraklısı bir küme MATIC’te düşüş konumu almaya başladı. Bu durum, MATIC’ten POL tokenine geçişi çevreleyen tasaları doğruluyor. Bilhassa, 10 milyon ila 100 milyon MATIC bakiyesine sahip balinalar, 18 Temmuz ve 27 Temmuz tarihleri ortasında 23 milyon coin sattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Binance’daki Bu Altcoin Çıkılacak! 3Balina Holding Bakiyeleri. Kaynak: Santiment

Mevcut piyasa pahası olan 0,72 dolara nazaran, balinalar tarafından yapılan para çekme süreçleri 16,5 milyon dolar pahasında. Geçmiş bilgiler, bu özel balina kümesinin son alım/satım eğilimlerinin MATIC fiyat hareketleriyle yakından bağlı olduğunu gösteriyor. Stratejik perakende yatırımcıları süreçlerini yansıtmayı tercih ederse, devam eden MATIC satışları önümüzdeki haftalarda ağırlaşabilir.

Altcoin fiyat varsayımı: 0,70 dolarlık dayanak çok önemli

Kripto analisti Ibrahim Ajibade, MATIC’in teknik fotoğrafını kıymetlendiriyor. Üstteki on-chain göstergeler, MATIC fiyatındaki düşüş momentumunun 0,70 dolar dayanak düzeyini kaybetmesi halinde devam edeceğini gösteriyor. Bununla birlikte, asgarî 0,69 dolar fiyatla 270 milyon MATIC token satın alan 10.000 yatırımcının birinci takviyesi vermesi mümkün. Lakin bu takviye satın alma duvarı çökerse, MATIC’in 0,65 dolara kadar düşmesi mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Efsane: Binance’daki Bu Altcoin Çıkılacak! 4MATIC NVT oranı. Kaynak: IntoTheBlock

Yine de, son MATIC 0,80 doların üzerine çıkarsa boğalar beklenmedik bir geri dönüş beklenen. Lakin üstte görüldüğü üzere, azamî 0,80 dolar fiyattan 1,34 milyar MATIC token satın alan 51.000 yatırımcı ralliyi yavaşlatabilir. Bununla birlikte, bu direnç düzeyi yol verirse MATIC’in 0,85 doları geri kazanması muhtemel.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap