Çöküşleri Bilen Analist, Bu Altcoin’de Patlama Bekliyor!

Çöküşleri Bilen Analist, Bu Altcoin’de Patlama Bekliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Analist, Bu Altcoin’de Patlama Bekliyor!

Mayıs 2021 piyasa çöküşünü evvelce haber veren Dave the Wave, yeşil sinyal veren teknik indikatörlerin peşine düştü. Analist, bu altcoin için boğa piyasasının başladığını söylüyor.

Haftalık Gaussian kanalı bu altcoin için yeşil ışık yaktı

Güncel tahlillerinde Dave the Wave, Ethereum (ETH) için kıymetli bir indikatörün artık yükseliş eğilimi gösterdiğini bildirdi. Kelam konusu indikatör, hareketli ortalama (MA) bilgilerine ek olarak volatiliteyi de hesaba kadar. Analist, ETH fiyatı 1.700 düzeyini aştıktan sonra haftalık Gaussian kanalının yeni bir boğa döngüsüne işaret ettiğini söylüyor.

Gauss kanalları, fiyat dönüşlerini tanımlamak için kullanılabilecek momentum indikatörleridir. Dave the Wave’in onayladığı üzere bu kanal şu anda boğa için başlangıç bölgesine ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Analist, Bu Altcoin’de Patlama Bekliyor! 1

Daha sonra analist, logaritmik büyüme eğrilerinin (LGC) kendi versiyonunu kullanarak Bitcoin’e (BTC) yük verdi. Analiste nazaran önder altcoin için olduğu üzere Bitcoin’de yeşil sinyaller veriyor.

“BTC LGC satın alma bölgesinde yer alıyor”

Analistin paylaştığı aşağıdaki grafiğe bakıldığında, Bitcoin’in 27.000 dolar aralığındaki mevcut fiyatı, BTC’yi “satın alma bölgesi” olarak isimlendirdiği LGC aralığının üst ve alt hudutlarının yaklaşık yarısına yerleştiriyor. Dave the Wave, bunun teknik olarak ne manaya geldiğini şu formda açıklıyor:

Evet, kısa vadede bir ölçü fiyat konsolidasyonu olabilir, lakin uzun vadeli trend üzerine inşa edilen ve fiilen konumlar oluşturan mantıklı spekülasyonun fiyatı hala yatırımcının BTC LGC satın alma bölgesinde yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Analist, Bu Altcoin’de Patlama Bekliyor! 2

Grafiği, LGC alt sonunun 2026 yılına kadar 50.000 dolara çıkacağını gösteriyor. Yatırımcıya nazaran LGC’nin alt hududu, Bitcoin’in piyasa tabanı olarak emniyetli bir formda ayakta kaldı. Ayrıyeten Bitcoin’in logaritmik hareketli ortalama sapma (LMACD) göstergesinin de benzeri formda BTC’nin piyasa tabanını takip ettiğini söylüyor. LMACD göstergesi bir kriptonun trendindeki, gücündeki ve momentumundaki değişiklikleri ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır. Tahlillerine nazaran:

Aylık MACD [LMACD = logaritmik ölçek] uzun vadeli bir indikatördür. LGC [logaritmik büyüme eğrisi] ile birleştirildiğinde BTC yatırımcılarına âlâ hizmet etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Analist, Bu Altcoin’de Patlama Bekliyor! 3

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin ve altcoin piyasası için bir sonraki büyük gelişme SEC’in spot Bitcoin ETF müracaatlarına yönelik kararı olacak. Mevcut durumda birden fazla analist düzenleyiciden olumlu bir karar bekliyor. Bloomberg ve CNBC analistleri son vakitlerde neler söyledi, bu yazıdan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap