Çöküş mü Geliyor? Balinaların Saldırdığı Altcoin’de Sert Ataklar  

Çöküş mü Geliyor? Balinaların Saldırdığı Altcoin’de Sert Ataklar  

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküş mü Geliyor? Balinaların Saldırdığı Altcoin’de Sert Ataklar  

Altcoin CRV, protokoldeki son gelişmelerin tesiriyle değerli bir fiyat düşüşü yaşıyor. Kripto ekosistemi 31 Temmuz’da bir DeFi istismarının 62 milyon dolarlık fon kaybına yol açmasıyla sarsıldı. Buna nazaran hack, ekosistemde bir krize yol açtı. Bu olay Curve’ün kurucusu Michael Egorov’u CRV konumlarında 100 milyon dolarlık bir likidasyon riskiyle karşı karşıya bıraktı.

Borsalarda arz artışı ve en yüksek holder satışı

Altcoin CRV’nin kripto borsalarındaki arzı istikrarlı bir formda artıyor. Buna nazaran balinalar Ağustos başından bu yana varlıklarını azaltıyor. Bu iki faktör, bir varlığın fiyatının tarafını belirlemede çok kıymetli.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküş mü Geliyor? Balinaların Saldırdığı Altcoin’de Sert Ataklar   1Curve Finance CRV Pool Image

Altcoin CRV’nin fiyatı 31 Temmuz’da 0,65 dolardan şu anki pahası olan 0,46 dolara geriledi. DeFi tokeni, merkezi kripto para borsalarına CRV tokenlerinin akın etmesiyle birlikte daima satış baskısı altında kaldı.

Santiment bilgileri altcoin CRV’de tehlikeye işaret ediyor

Kripto istihbarat takipçisi Santiment’ten alınan datalar değişik. Buna nazaran, CRV’nin borsalardaki arzının Salı günü 138,05 milyondan 148,46 milyona yükseldiğini ortaya koyuyor. Borsa cüzdanlarına yatırılan altcoin CRV hacmindeki bu artış, en güzel adreslerin DeFi token varlıklarını azaltmasıyla tıpkı vakte denk geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküş mü Geliyor? Balinaların Saldırdığı Altcoin’de Sert Ataklar   2

Santiment’in dataları ayrıyeten farklı bir duruma da işaret ediyor. Buna nazaran ellerinde çok fazla altcoin CRV olanların toplam arza oranında düşüş var. Buna nazaran %75,47’den %71,75’e düşmüş durumda.

Zincir üzerinde ayı metrikleri

Zincir üzerindeki bu düşüş ölçümleri, CRV’nin fiyatında daha fazla düşüş potansiyeli olduğunu gösteriyor. Altcoin CRV için 0,40 dolar fiyat düzeyi bilhassa kıymetli. Zira bu düzey tokenin dolanımdaki arzının yaklaşık dörtte birinin kurucusu Michael Egorov tarafından tokenleri kilitli tutmak için “el sıkışma anlaşmaları” yoluyla çeşitli kripto firmalarına ve etkileyicilere satıldığı düzey.

Bu tokenlerin dolanıma girmesi ya da borsa cüzdanlarına girmesi ihtimali var. Buna nazaran bu da altcoin CRV’nin fiyatını daha da etkileyecektir. Kripto analisti Hsaka, birtakım sofistike kuruluşların CRV varlıklarını merkezi borsalara taşıdıklarını söylüyor. Başka taraftan bunun da Curve’ün fiyatının 0,40 dolara düşmesini açıklayabileceğini belirtiyor.

Altcoin CRV hareketleri devam ediyor

DWF Labs’tan Andrei Grachev, global piyasa yapıcının 2 milyon CRV tokenini Binance’e taşıdığını açıkladı. Grachev, bu kuruluştan satış hedefiyle değil, öbür emellerle daha fazla CRV girişi bekliyor. Bu gelişme, altcoin CRV’nin fiyatı için uzun vadeli bir toparlanma tezini destekliyor.

Bu yazıyı yazarken altcoin CRV’nin fiyatı Binance’te 0,46 dolar düzeyinde bulunuyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda fiyatın, Curve’ün artan satış baskısı ve dalgalanmayla karşılaşabileceği 0,40 dolar düzeyine düşüp düşmeyeceğini göreceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap