Çöken O Altcoin Bu Haberle Yükselişe Geçti! Hacim Patladı

Çöken O Altcoin Bu Haberle Yükselişe Geçti! Hacim Patladı

Paylaş
BTC Piyasası: Çöken O Altcoin Bu Haberle Yükselişe Geçti! Hacim Patladı

Shiba Inu ekosistemi, Shibarium ağının ağır trafik nedeniyle çökmesinin akabinde çift haneli kıymet kaybı yaşadı. 22 Ağustos tarihli çöküş, proje takımının acil müdahalesiyle altcoin fiyatlarında yükselişi tetikledi.

Shiba Inu tabanlı altcoin’ler, yine etkin hale gelen Shibarium ile yükseliyor

Shibarium, Shiba Inu ekosistemindeki süreçleri destekleyecek Ethereum tabanlı Katman-2 Blockchain’dir. Geçtiğimiz hafta hayata geçen yeni platform, birinci günün ağır trafik nedeniyle güç vakitler yaşadı. Faaliyetlerdeki artış nedeniyle birçok yatırımcı fonlarının köprü kontratında sıkışıp kaldığını gördü. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız gelişmeler, altcoin fiyatlarına sert bir darbe vurdu.

Son gelişmelerde, Shibarium ağının muvaffakiyetle tekrar açılmasının akabinde BONE transferleri 24 Ağustos’ta yaklaşık 13.000’e yükseldi. Bunun öncesinde BONE, ağ tıkanıklığı nedeniyle sert düşüş yaşamıştı.

BTC Piyasası: Çöken O Altcoin Bu Haberle Yükselişe Geçti! Hacim Patladı 1

Shibarium’u çevreleyen sıkıntılar nedeniyle geliştiriciler, operasyonları askıya almak zorunda kaldı. Takip eden günlerde, daha yüksek trafik hacimleriyle başa çıkma yeteneğini güçlendirerek çalışmaya başladılar. 24 Ağustos’ta Blockchain güncelledikten sonra geliştiriciler Shibarium’u yine başlattılar. Böylelikle donuk fonlar tekrar maksatlarına ulaşmaya başladı.

Metrikler, artan toparlanma eğilimine işaret ediyor

Veriler, yeni adreslerin ve günlük etkin adreslerin sayısının da arttığı gösteriyor. Etherscan’e nazaran altcoin BONA şu anda 90.000’den fazla kripto cüzdanında yer alıyor.

BTC Piyasası: Çöken O Altcoin Bu Haberle Yükselişe Geçti! Hacim Patladı 2

Aynı vakitte, Shibaswap merkezi olmayan borsanın lokal tokenı BONE, tüm hafta boyunca altcoin piyasasını baskılayan düşüş eğilimine meydan okudu. Bir noktada %20’nin üzerinde kar elde etti.

Geçtiğimiz yedi gün boyunca BONE’un pahası %18’in üzerinde arttı. Bu, Shibarium’un başarısız lansmanı sırasında yaşanan kayıpları telafi etmekten daha fazla oldu.

BTC Piyasası: Çöken O Altcoin Bu Haberle Yükselişe Geçti! Hacim Patladı 3

Bu ortada, birden fazla büyük altcoin, geçen aya nazaran %10’dan fazla düşüş gösteriyor. Öte yandan son günlerdeki güçlü performansının akabinde BONE’un aylık değişimi onu zıt tarafa götürdü. BONE daha geniş piyasa trendini bozsa da Shiba Inu ekosisteminde muadil kazanımlar ortaya çıkmadı.

Geçtiğimiz hafta SHIB, BTC ve ETH’ye kıyasla düşük performans göstererek %3,67 oranında bedel kaybetti. Üçlü altcoin şemasının son bileşeni olan LEASH, birebir periyotta %4,27’lik bir fiyat artışı kaydetti. Bu nedenle LEASH, son gelişmelerin en büyük faydalanıcı olarak ortaya çıkıyor.

Shibarium etrafındaki FUD

Bu ortada, toplumsal medyada Shiba Inu’nun Shibarium’uyla ilgili birçok söylenti var. Yanlış anlamaların birçok Shibarium’un devre dışı kalmasıyla ilgiliydi. Gerçekte ise çöken ağın kendisi değil, Shibarium blok gezgini oldu. Bunun nedeni Shibarium’un Blockscout’un açık kaynaklı bir sürümünü kullanması ve bunun için çok büyük sunucular kullanmamasıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap