CoinShares CSO’su: Altın Destekli Kripto Paramız Geliyor!

CoinShares CSO’su: Altın Destekli Kripto Paramız Geliyor!

Paylaş
CoinShares CSO’su: Altın Destekli Kripto Paramız Geliyor!

Kriptokoin.com – Bitcoin volatil bir kripto para ve kripto paraların volatiliteden arındırılmış şekli ise stablecoin’lerdir. Ünlü kripto para şirketi CoinShares’te son dönemlerin yükselen yıldızı olan stablecoin pazarına giriş yapıyor. Londra merkezli şirket, kripto para ile bağlantılı bir dijital altın varlığının yatırımcıların kendilerini daha fazla “güvende” hissetmelerini sağlayacağını iddia ediyor.

CoinShares’ten altın destekli kripto para hamlesi

CoinShares’in piyasaya sürmeyi planladığı istikarlı kripto para başka bir deyişle stablecoin “DGLD” olarak adlandırılıyor. Pazartesi günkü röportajda CoinShares CSO’su (stratejilerden sorumlu üst yönetici) Meltem Demirörs konuya yönelik şunları söyledi:

İstikrarlı kripto paralar, daha popüler olmaya başladıkça, altın destekli kripto para üretmeye çalışan sayısız girişim gördük.  Çıkaracağımız kripto ara işlevsel olarak istikrarlı bir kripto para olarak işlev görebilecek. Ancak fiziksel olarak altın’la desteklenebilecek bir kripto para olacak.

Meltem Demirörs CoinShares’te kabaca 700 milyon dolarlık varlık yönetiyor. Londra merkezli şirket, gün geçtikçe daha fazla büyüyen stablecoin piyasasınından pay almak için bu alanda bir kripto para çıkarmayı planlıyor. CoinShares’in ürünü, bir düzineden fazla altın destekli veya bağlantılı kripto para ile rekabet edecek.

CoinShares’in ürünü bir düzineden fazla altın destekli stablecoin’le yarışacak

Bununla birlikte, ABD para politikasının askıya alınabileceği ve küresel tahvil getirisinin bu yıl düşeceği göz önüne alındığında, yatırımcılar emtia üzerinde yavaş bir büyüme bekliyor. Ayrıca Bitcoin ödemelerindeki büyüme 2018’deki %15’ten bu yıl %3’e kaydı. Tether gibi stablecoin’ler bile aynı dönemde daha fazla işlem yaptı. Altın destekli kripto para olan DGLD’nin, düzenleyici otoritelerden gerekli onayların alınmasından birkaç hafta sonra Blockchain Luxembourg SA ve MKS SA platformlarında işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap