Coinbase Yetkilisi: Bu Altcoin XRP Üzere Delist Olmayacak!

Coinbase Yetkilisi: Bu Altcoin XRP Üzere Delist Olmayacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase Yetkilisi: Bu Altcoin XRP Üzere Delist Olmayacak!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) kısa müddet evvel bir kripto para borsası olan Bittrex’i mercek altına aldı. SEC, Algorand’ın (ALGO) bir menkul değer olduğunu tez etti. Bu nedenle, ALGO satışı için Bittrex’i suçladı. Fakat Coinbase’in XRP için yaptığı üzere ALGO’yu delist etmemesi soru işaretlerine neden oldu. İşte detaylar…

Ripple’ı (XRP) delist eden Coinbase, ALGO’yu delist etmedi

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, geçtiğimiz günlerde, ABD SEC’in Bittrex’e yönelttiği suçlamalarda ALGO’yu bir menkul değer olarak nitelendirmesine karşın borsanın Algorand (ALGO) için alım satım faaliyetlerini sürdürme kararı hakkında konuştu. Coinbase’in tıpkı argümanla XRP’yi delist etmesi, lakin ALGO için birebirini yapmaması soru işaretlerine yol açtı. Yakın vakitte Crypto Law kısmında yapılan röportajda, bu sorular avukat John Deaton tarafından Grewal’a yöneltildi.

Röportajda Deaton, Coinbase’in listeleme kararlarını gözden geçirme yaklaşımıyla ilgili olarak XRP savunucuları ortasındaki baş karışıklığını vurguladı. Grewal, varlıkların ikincil satışlarının menkul değer teşkil etmediğini teyit etmişti. Buna karşılık Deaton, Grewal’ın ikincil satışlara ait argümanının XRP için de geçerli olduğunu kaydetti. Deaton, aşağıdaki sözleri kullandı:

…XRP ticareti askıya alındı. Akabinde SEC’in Algo’nun da menkul değer olduğu argümanıyla Bittrex’e karşı bir dava açtığını görüyoruz. Elbette ALGO ticareti askıya alınmadı. XRP sahiplerinin Coinbase delist’yle adeta ‘cezalandırılmış’ hissettiğini ve hayal kırıklığına uğradığını biliyor musunuz? Kimse Algo’yu delist etmenizi yahut askıya almanızı da istemiyor.  Yalnızca, fikrinizi merak ediyor.

BTC Piyasası: Coinbase Yetkilisi: Bu Altcoin XRP Üzere Delist Olmayacak! 1

Soruya karşılık veren Grewal, XRP topluluğunun durumla ilgili hayal kırıklığını anladığını açıkladı. “İnsanların sorununu anlıyorum. Ayrıyeten çeşitli durumlarda uygulanan bir ikili standart varmış üzere hissettiklerini de anlıyorum,” dedi.

Grewal ekip çalışması davetinde bulundu

Grewal ayrıyeten SEC Lideri Gary Gensler’e atıfta bulunarak maddelerin ve şartların geliştiğini belirtti. Coinbase’in maddeleri uygulamaya ve herkes için hukukun üstünlüğünü savunmaya kararlı olduğunu vurguladı. Ona nazaran, Coinbase’in geçen Kasım ayında Ripple’ın lehine bir “amicus özeti” sunmasının nedeni de bu. Grewal,  “Hepimiz için asıl değerli olan nokta, bunun oynamamız gereken bir grup oyunu olduğu. Tüm gezegendeki en düzgün kaynaklara sahip düşmanla karşı karşıyayız, bu düşman da SEC/ABD hükümeti,” diye ekledi.

BTC Piyasası: Coinbase Yetkilisi: Bu Altcoin XRP Üzere Delist Olmayacak! 2

Grewal, SEC’in maddeleri yorumlarken yanılgılar yapmaktan kaçınmadığını belirtti. Grewal ayrıyeten, son periyottaki yaptırımların gerisinde siyasi bir güç olduğuna inandığını belirtti. Bunun için “hep birlikte çalışmak, ortak bir taban bulmak” gerektiğini belirtti.  Daha önce Btcpiyasasi.com tarafından bildirildiği üzere, Ripple ve Coinbase’in Baş Hukuk Vazifelileri kısa mühlet evvel her iki kuruluş ortasında bir cins ortak çalışma spekülasyonlarını tetikleyen profesyonel bir toplantı yapmıştı.

Grewal’ın Coinbase’in XRP’de yaptığı üzere Algo’yu neden listeden çıkarmadığına ait son yorumlarına karşın, destekçilerin başında hala soru işareti var. XRP topluluğu, Coinbase CLO’sunun soruya direkt bir cevap vermekten kaçındığını argüman etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap