Coinbase Duyurdu: O Kripto Para Süreçleri Bloke Olabilir!

Coinbase Duyurdu: O Kripto Para Süreçleri Bloke Olabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase Duyurdu: O Kripto Para Süreçleri Bloke Olabilir!

En büyük kripto para ünitesi borsalarından biri olan Coinbase, Ethereum (ETH) fonları ile alakalı bir sorun yaşıyor. Geçtiğimiz ay, Ethereum’un Shapella yükseltmesinin birinci kere para çekimlerine müsaade vererek yayına girmesinin akabinde, birçok doğrulayıcı kripto paralarını Blockchain stake sisteminden çekti. Lakin, ABD kripto borsası Coinbase tarafından tutulan cüzdanlara para çeken doğrulayıcılar beğenilen olmayan bir sürprizle karşılaştı. İşte detaylar…

Coinbase’te kripto para için tatsız sürpriz

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum’da Shapella yükseltmesi, stake edilen coin’lerin çekimine birinci kere müsaade vererek geçtiğimiz ay yayına girdi. Böylelikle birden fazla doğrulayıcı, geçen ay kripto paralarını Blockchain’in stake düzeneğinden çekmeyi tercih etti. Fakat ABD’nin büyük kripto borsası Coinbase tarafından barındırılan cüzdanlara para çeken kimi doğrulayıcılar güzel olmayan bir sürprizle karşılaştı. Bu depozitoları almak için uygun teknik dayanak mevcut değildi, bu yüzden fonlar takıldı.

BTC Piyasası: Coinbase Duyurdu: O Kripto Para Süreçleri Bloke Olabilir! 1

Bir müşteri takviye temsilcisi “Sistemlerimiz şu anda harici doğrulayıcılardan Coinbase ETH adreslerine para yatırma süreçlerini desteklemiyor. Bu süreçleri destekleyene kadar fonlar takılı kalabilir,” dedi.  Bir dizi kullanıcı Reddit’e, varlık bakiyelerinin Coinbase cüzdanlarındaki ETH staking para çekme süreçlerini yansıtmadığına dair kaygılarını gönderdi. Örneğin, kripto para platformu CoinDesk’in Ethereum doğrulayıcısı Zelda’nın stake ettiği ETH 25 Nisan’da çekilebilir hale gelmişti. Lakin bu doğrulayıcı da etkilenenler ortasında görünüyor. Coinbase’in eser bağlantısı kıdemli yardımcısı McKenna Otterstedt, “teknik bir sorun” olduğunu açıkladı. Şirketin takımlarının “bir tahlil üzerinde çalıştığını” doğruladı.

Önemli sorular cevapsız kaldı

Kaç kullanıcının etkilendiği ya da ne kadar ETH’nin belirsizlik içinde kaldığı konusunda detay vermekten kaçındı. Coinbase, Coinbase Cloud tarafından sahip olunan ve işletilen halka açık doğrulayıcılar da dahil olmak üzere kendi stake hizmetlerini sunmakta. Blockchain tahlil firması Nansen’e nazaran Coinbase’teki stake çekme talepleri,  “şu anda para çekme kuyruğundaki en büyük ETH ölçüsünü oluşturuyor”. Bilgilere nazaran para çekme kuyruğunun yüzde 40’ı, Coinbase’teki taleplerden geliyor. Yani, Coinbase’in kendi stake hizmetleri para çekme kuyruğundaki en büyük ETH ölçüsünü oluşturuyor.

BTC Piyasası: Coinbase Duyurdu: O Kripto Para Süreçleri Bloke Olabilir! 2

Coinbase’in müşteri dayanağı “Bu sorun çözülene kadar Coinbase ETH cüzdanında stake haldeki” ETH’lerle süreç yapılmasını önermediğini belirtti. Bilhassa bu ETH ödüllerinin yapılandırılmasını yahut para çekme talebinin kaldırılmasını önermediklerini söyledi.  Sonuç olarak Coinbase, bu para yatırma süreçlerini almak için uygun teknik dayanağa sahip değildi. Bu da fonların sıkışmasına neden oldu. Sonuç olarak, bir dizi kullanıcı Reddit’te varlık bakiyelerinin Coinbase cüzdanlarındaki ETH staking para çekme süreçlerini yansıtmadığına dair kaygılarını paylaştı.  Coinbase teknik bir sorun olduğunu doğrularken, kaç kullanıcının etkilendiğini yahut ne kadar ETH’nin sıkıştığını detaylandırmayı reddetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap