Coinbase Duyurdu: Bu Altcoin Yakında Listelenebilir!

Coinbase Duyurdu: Bu Altcoin Yakında Listelenebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase Duyurdu: Bu Altcoin Yakında Listelenebilir!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Paypal takviyeli yeni bir altcoin için listeleme niyetini paylaştı. Borsanın yol haritasına eklenen coin, çok yakında süreçlere açılabilir.

Coinbase, bu altcoin için listeleme planlarını paylaştı

Popüler borsa, PayPal tarafından piyasaya sürülen yeni kripto para ünitesi PayPal USD’yi (PYUSD) listelemeyi planlıyor. Yeni bir duyuruda Coinbase, PYUSD’yi yol haritasına eklediğini paylaştı. Buna nazaran borsa, ERC-20 tabanlı PYUSD listesi için hazırlık yapıyor. Coinbase, resmi olarak süreçlere başlamadan evvel yol haritası kapsamında yeni coin için hazırlık yapar. Bugünden itibaren PYUSD’yi de listesine ekledi.

Yine de, PYUSD listesinin kesin olmadığını belirtelim. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız evvelki misal Coinbase duyuruları, fiyat açısından çift haneli ralliye yol açmıştı.

PayPal USD (PYUSD) nedir?

PayPal, kısa mühlet evvel kendi stablecoin’i PayPal USD’yi (PYUSD) piyasaya sürdü. Duyuruya nazaran PYUSD, bilhassa Blockchain ekosistemleri içinde sanal ödemeleri sıkıntısız hale getiriyor. Stablecoin şu anda sırf ABD’de uygun PayPal müşterilerine hizmet veriyor. Potansiyel bir Coinbase listesi yeni kullanım durumlarına yol açacak.

Esasen, PayPal USD, pahası bağlı olduğu varlık olan ABD dolarının kıymetine eşit olan bir stablecoin. Bir stablecoin, bir fiat para ünitesine bağlı olan bir kripto para tipidir. PayPal’e nazaran, PYUSD, USD mevduatları, kısa vadeli ABD hazine bonoları ve gibisi nakit eşdeğerlerle büsbütün desteklenmektedir. Bu, PYUSD bağlama düzeneğinin, öteki kripto paralar ve geniş piyasa dalgalanmaları yaşandığında bile USD pahasını müdafaasını sağlar. Rezervler, kullanıcılara, beklenmedik bir olayın stablecoin’in bağlı olduğu fiat para ünitesinden ayrılmasına neden olursa, stablecoin’leri temel varlık karşılığında bozdurabilecekleri konusunda garanti sağlar.

BTC Piyasası: Coinbase Duyurdu: Bu Altcoin Yakında Listelenebilir! 1

PYUSD elde etmek isteyenler için, PayPal, resmi web sitesi üzerinden alınıp satılabileceğini söylüyor. PayPal tarafından vurgulandığı üzere, kullanıcılar, PayPal USD süreçleri ile online alışverişlerde ödeme yapabilirler. Bu durum, muhtemelen tüketici ödeme dalı tarafından kabul edileceği manasına gelir. Paralar tıpkı vakitte Coinbase Wallet ve MetaMask üzere PYUSD’yi destekleyen kripto cüzdanlarına da transfere hazır.

Ayrıca, ABD’deki PayPal müşterileri, PayPal’in desteklediği öbür kripto paraları satın almak için kullanabilirler. Bunlar ortasında Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH) ve Litecoin (LTC) yer alıyor.

Coinbase listesi ne manaya geliyor?

PayPal, PYUSD’nin havale üzere çeşitli emeller için süratli fon transferlerini destekleyebileceğini söylüyor. Bununla birlikte stablecoin, Coinbase kullanıcıları için yeni inançlı liman olarak hizmet verecek. Ayrıyeten ödeme prosedürü olarak kullanımı yeni avantajlar sağlıyor. Coinbase listesi, bilhassa kullanıcılar için günlük kullanımda yeni yeni yollar açacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap