Coinbase CEO’su: SEC, Tüm Altcoinleri Delist Etmemizi İstedi!

Coinbase CEO’su: SEC, Tüm Altcoinleri Delist Etmemizi İstedi!

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase CEO’su: SEC, Tüm Altcoinleri Delist Etmemizi İstedi!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong, basına verdiği çarpıcı demeç ile büyük yankı uyandırdı. Financial Times’a konuşan Armstrong, SEC davasından evvel devlet kurumunun borsadan kimi taleplerde bulunduğunu argüman etti.

Armstrong’un savlarına nazaran SEC, türel soruşturmadan evvel Coinbase borsasından farklı bir şey istedi. Yetkililer, borsada süreç gören Bitcoin haricinde bütün altcoinlerin delist olmasını talep etti.

Menkul Değer ve Borsa Komisyonu’nun bu talebine cevap vermeyen SEC, geçtiğimiz ay borsaya dava açtı. Amerikalı devlet kurumu, Coinbase borsasını “menkul değer olarak kabul edilen tokenlerin” kayıt dışı ticaretine aracılık etmek ile itham ediyor.

Armstrong, davadan evvel SEC yetkililerinin borsa için istediklerine dair şu kelamları söyledi:

“SEC, bize Bitcoin harici bütün kripto paralar menkul değer olarak sınıflandırdığını belirtti. Bu nedenle borsada süreç gören bütün altcoinleri delist etmemizi istediler. Biz, bu yaptırıma hangi kanunlar çerçevesinde başvurduklarını sorduğumuzda ise yanıt veremediler.”

Ripple davası ile olumsuz senaryolarla karşılaşan kurum bu sefer gaye tahtasına kripto para borsalarını koydu. Menkul Değer ve Borsa Komitesi, geçtiğimiz Binance borsası hakkında da bir dava açtı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap