Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’li Vekiller İle Görüştü

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’li Vekiller İle Görüştü

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’li Vekiller İle Görüştü

Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından Coinbase kurucusu Brian Armstrong, ABD’li vekiller ile görüştü. Görüşmenin akabinde Axios’a konuşan Armstrong, temsilciler ile yeni maddelere dair bilgi alışverişi yaptığını belirtti.

ABD, aylardır gündemden düşmeyen kripto regülasyonları ile ilgili bir adım daha atıyor. Meclis Finansal Hizmetler Komitesi, hafta içinde iki farklı tasarıya onay vermeye hazırlanıyor. Birinci tasarı stablecoin piyasası hakkında kimi kurallar içerirken ikinci kısım ise SEC’in kripto üzerindeki yetkiyi kısmaya odaklı.

Bu bahisler hakkında milletvekilleri ile bilgi alışverişi yapan Coinbase CEO’su Brian Armstong, basına kimi demeçler verdi.

“Ripple (XRP) Davası Aciliyet Taşıyor”

Yerel basına konuşan Coinbase kurucusu Brian Armstrong, SEC – Ripple (XRP) davasına farklı bir parantez açtı. Kripto bölümünün tanınan ismi Ripple davasında çıkan kararın çok optimist beklentilere yol açtığı vurgusunu yaptı. Armstrong, bu davanın bir an evvel kesin sonuca ulaşması gerektiğini düşünüyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong

“Ripple davasında çıkan orta karar inanılmaz optimist beklentilere yol açtı. Yargıç Torres’in XRP satışı hakkında verdiği kararı olumlu görüyorum.”

Coinbase kurucusu, XRP sürecinin netleşmesi ile birlikte ETF müracaatlarında olumlu sonuç ihtimalinin artacağını belirtti. Dev varlık yöneticisi BlackRock, yakın tarihte spot Bitcoin ETF fonu için SEC kapısını çaldı.

Armstrong, son olarak Amerikan Kongersi ile SEC ortasındaki fark hakkında konuştu. Coinbase işverenine nazaran Kongre vekilleri kriptoya daha optimist yaklaşırken SEC resmen bir haçlı seferi düzenliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap