Coinbase, Bu Altcoin’i Listelemekten Geri Adım mı Attı?

Coinbase, Bu Altcoin’i Listelemekten Geri Adım mı Attı?

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase, Bu Altcoin’i Listelemekten Geri Adım mı Attı?

Ripple (XRP) yanlısı avukat John Deaton, Coinbase yahut Ripple’ın ABD’de daha fazla düzenleyici netlik elde edene kadar altcoin projesini listelemeyeceğini söyledi. Deaton, 5 Mayıs tarihli bir Twitter iletisinde, Mahkeme’nin kararının bu kripto firmalarının kararlarını büyük ölçüde etkileyeceğini açıkladı.

Topluluk Ripple’ı destekliyor

John Deaton, XRP holder’larının amicus brief’inin davanın yarattığı kamu ilgisinin düzeyini gösterdiğini belirtiyor. Ayrıyeten Deaton açıklamalarına şunları ekliyor:

Amicus özetimiz Yargıcı bilgilendirdi. ABD’den 75 bin XRP holder’ı ve dünya çapında 143 ülke SEC’in sav edilen muhafazasına itiraz etmek için katıldı. Yatırımcılardan, kullanıcılardan ve geliştiricilerden 3.500’ün üzerinde yeminli söz sunduk.

BTC Piyasası: Coinbase, Bu Altcoin’i Listelemekten Geri Adım mı Attı? 1

Ripple ve Coinbase avukatları buluştu

Deaton’ın yorumları, Coinbase’in her iki firma avukatları ortasında yapılan bir toplantıdan kısa bir mühlet sonra XRP’yi yine listeleyebileceği istikametindeki spekülasyonların ışığında geldi. 3 Mayıs’ta Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty ile görüşmesi hakkında bir tweet attı. Bu bağlamda daha sık görüşmeleri gerektiğini söyledi.

Birkaç topluluk üyesi, toplantının Coinbase’in yakında XRP’yi yine listeleyeceği manasına geldiğini öne sürdü. ABD merkezli borsa 2020 yılında SEC’in açtığı davanın akabinde kripto varlığını listeden çıkarmıştı. O vakitten bu yana Coinbase, kripto sanayisini denetlemesi nedeniyle SEC’le çeşitli yasal uğraşlara girişti. Firma, Komisyon’a karşı yasal süreç başlattı. Ayrıyeten, aldığı bir Wells Bildirimine kesin bir karşılık verdi.

Avustralyalı avukat Bill Morgan da firmaların avukatları ortasındaki görüşmenin olabileceğini öne sürdü. Zira, ABD SEC üzere ortak bir düşmana sahipler! Ona nazaran Coinbase, düzenleyiciye karşı uğraşında Ripple’ın yardımını isteyebilir. Morgan, Ripple’ın Coinbase’in XRP’yi yine listelemesini bekleyemeyeceğini, Ripple’ın likidite merkezinde token kullanmadığını da kelamlarına ekledi. Bu ortada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP topluluğunu SEC ile davası başladığından beri şirkete verdikleri güçlü takviye için takdir etti.

XRP fiyat performansı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Mahkeme, SEC ve Ripple ortasındaki yasal uğraşta şimdi karar vermedi. Bununla birlikte, XRP çabasına devam ediyor. Kripto para ünitesi son yedi günde %4,2 düşüşle 0,4592 dolara gerileyerek hafif bir satış yaşadı. Bununla birlikte, evvelki 60 gün içinde %24’ten fazla artış gösterdi.

BTC Piyasası: Coinbase, Bu Altcoin’i Listelemekten Geri Adım mı Attı? 2Ripple XRP fiyat performansı

Bu ortada, birtakım hukuk uzmanları daha evvel Mahkemenin 2023’ün birinci çeyreğinin sonuna kadar karar vereceğini öngörmüştü. Lakin Ripple, Mahkemenin özet kararını yıl sonundan evvel vermesini beklediğini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap