Coinbase Bu Altcoin İçin Tedbir Alıyor!

Coinbase Bu Altcoin İçin Tedbir Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Bu Altcoin İçin Tedbir Alıyor!

Kripto borsası Coinbase, zımnilik temalı altcoin Zcash (ZEC) hakkında bir gönderi paylaştı. Borsa, iş ispatı ile çalışan kripto parada denetimin bir madencilik havuzunda olması nedeniyle önlemler almaya karar verdi.

Coinbase’in paylaştığı blog gönderisine nazaran, borsa bundan sonra ZEC (Zcash) yatırma süreçleri için 110 blok onayı isteyecek. Bu durum, para yatırma mühletini kestirimi olarak 40 dakikadan 2,5 saate çıkaracak. Borsa yetkilileri, daha güçlü onay süreci ile beklenen bir %51 saldırısının önüne geçmek istiyor.

ABD merkezli kripto para borsası daha evvel Zcash ticareti için “yalnızca limit” buyruklara müsaade vereceğini açıklamıştı. Coinbase müşterileri bir müddettir ZEC için piyasa buyruğu veremiyor. Borsa, bu tedbirin büyük satışlar sırasında çift harcama saldırısının tesirini en aza indirmeyi amaçladığını belirtti.

Coinbase, bahis ile ilgili çekincelerini Zcash kurucusu Electric Coin Company ve husus olan madencilik havuzu ViaBTC’ye iletti. Borsa, madenciliğin merkezileşmesi konusunda büyük kaygı taşıyor. Yetkililer, iki tarafa da rastgele bir olumsuz durum olmaması için tekliflerini sundu.

Altcoin projesinin mucidi Electric Coin Company, gelişmeyi doğruladı. Şirket, bu sıkıntıya tahlil bulmak için alternatif tahliller üzerinde çalışıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Bu Altcoin İçin Tedbir Alıyor! 1

ViaBTC isimli madencilik havuzu, tek başına ZEC ağının %53’ünü denetim ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap