Coinbase Açıkladı! FTX’in Kripto Satışı Bu Gelişmeye Neden Olacak

Coinbase Açıkladı! FTX’in Kripto Satışı Bu Gelişmeye Neden Olacak

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase Açıkladı! FTX’in Kripto Satışı Bu Gelişmeye Neden Olacak

Yakın tarihli bir araştırma raporunda Coinbase, kripto piyasasına yönelik olarak değerli bir durumu açıklığa kavuşturuyor. Buna nazaran iflas eden borsa FTX tarafından tutulan tokenlerin yaklaşan satışının bir piyasa şokuna neden olma ihtimalinin düşük olduğu konusunda teminat veriyor. Rapora nazaran, bu istikrar ve denetim hissine katkıda bulunan birkaç temel faktör var.

Coinbase raporu: Piyasa selini önlemek için denetimli tasfiyeler

Önemli bir faktör FTX’in varlıklarının tasfiyesine yönelik denetimli yaklaşım. Coinbase raporunda birinci evrede tasfiyelerin haftada 50 milyon dolarla sonlandırılacağı belirtiliyor. Bu temkinli yaklaşım, piyasaya ani ve ezici bir token akışının önlenmesine yardımcı olacak. Süreç devam ettikçe, FTX borçlularını temsil eden komitelerin onayını bekleyen hudut kademeli olarak haftada 100 milyon dolara yükselecek. Haftada azamî 200 milyon dolara kadar daha fazla artış potansiyeli vardır.

BTC Piyasası: Coinbase Açıkladı! FTX’in Kripto Satışı Bu Gelişmeye Neden Olacak 1

FTX’in yaklaşık 1,16 milyar dolarlık Solana’sı (SOL) var. Ayrıyeten 560 milyon dolarlık Bitcoin (BTC), 192 milyon dolarlık Ethereum’u (ETH) var. Öteki taraftan 1,49 milyar dolarlık farklı tokenlerden oluşan çeşitli token portföyü satışın bir modülü olacak. Bu atak, FTX’in yakın tarihli bir mahkeme kararının mecburî kıldığı formda alacaklılara geri ödeme yapmak için varlıklarından yararlanmasına imkan tanıyor.

‘İçeriden Bilgilendirilmiş’ tokenlar için sıkı kontroller

Coinbase raporunda ayrıyeten, içeriden bireylerle bağlantılı muhakkak tokenlerin satışı için “sıkı kontrollerin” varlığı da vurgulanıyor. Buna nazaran bu tokenler, süreci denetlemekten sorumlu komitelere 10 gün evvelce bildirimde bulunulmasını gerektirerek ekstra bir nezaret ve şeffaflık katmanı ekliyor.

BTC Piyasası: Coinbase Açıkladı! FTX’in Kripto Satışı Bu Gelişmeye Neden Olacak 2

Token kilitleme mühletleri ve riskten korunma da raporda yer alıyor. Buna nazaran Coinbase bilhassa, FTX’in solana varlıklarının değerli bir kısmına dikkat çekiyor. Tokenin hak ediş programına uygun olarak 2025 yılına kadar kilitli. Bu sınırlama, tokenlerin piyasaya sürülmesini daha da denetimli hale getiriyor. Ayrıyeten FTX, komite onayını aldıktan sonra kıymetli bir imkana sahip. Bitcoin, ETH ve başka token satışlarını bir yatırım danışmanı aracılığıyla hedge etme fırsatına sahip.

Caoinbase araştırması ferahlatıyor

Genel olarak Coinbase raporu denetimli tasfiyeler, çeşitlendirilmiş holdingler ve nezaret tedbirleriyle birlikte yapılandırılmış yaklaşımın, FTX’in iflas süreçleri sırasında token satışlarından kaynaklanan kripto para piyasasında ani şokları önleyeceğini öne sürüyor.

BTC Piyasası: Coinbase Açıkladı! FTX’in Kripto Satışı Bu Gelişmeye Neden Olacak 3

Diğer taraftan Coinbase raporunun olumlu olduğu aşikar. Buna nazaran varlıkların bir anda satılmayacak olması kıymetli. Vakte yayılan satış süreci elbette sağlıklı bir duruma işaret ediyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Coinbase raporuyla beklentilerin sürecin kolay olduğuna işaret ettiğini söyleyebiliriz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap