Coinbase 2 Altcoin Listeliyor: Fiyatları Haberle Uçtu!

Coinbase 2 Altcoin Listeliyor: Fiyatları Haberle Uçtu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase 2 Altcoin Listeliyor: Fiyatları Haberle Uçtu!

Coinbase, Solana (SOL) ekosisteminden iki altcoin’i listelediğini duyurdu. ABD’nin en büyük kripto para borsasının bu haberinin ardından hem SOL fiyatı hem de listelenen altcoin’lerin değeri artış yaşadı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Coinbase, listeleme haberiyle bu altcoin’leri uçurdu

Kripto borsası Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Solana merkezli merkezi olmayan borsalar Orca ve Bonfida’nın tokenları olan ORCA ve FIDA’yı listeleyeceğini söyledi. Bu durum, borsada Ethereum dışı varlıkların ilk kez listelenmesine işaret ediyor. Daha önce yalnızca Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL)’nın yerel varlıklarını listelemişti.  Listelemenin ardından Solana fiyatı 90 dolardan 108 dolara kadar yükseldi.

Solana, geçtiğimiz günlerde başlayan piyasa düşüşüne ayak uydurup 80 dolara kadar gerilemişti. Ayrıca SOL’un Ocak ayı boyunca 100 dolarlık seviyeyi kıramadığını belirtmekte fayda var. Fiyat hareketini destekleyen bir diğer katalizör, Solana’nın en çok kullanılan ve bilinen Blockchain cüzdanı Phantom’a yapılan bir yatırım duyurusuydu. Pazartesi günü, Phantom kripto yatırım şirketi Paradigm liderliğindeki 109 milyon dolarlık bir yatırım turunu kapattı iOS uygulamasını başlattı.

Bu arada, ORCA Pazartesi gününden itibaren yükselmeye devam etti. Geçtiğimiz 24 saat boyunca coin, yüzde 26’lık bir yükseliş yaşamış durumda. 4.04 dolara kadar yükselmeyi başaran kripto para biriminin mevcut değeri 3.84 dolar civarında. Öte yandan FIDA, listeleme haberlerinin ardından yükselişini pek sürdürememiş gibi görünüyor. Kripto para birimi 2.79 dolara kadar yükselse de yazım sırasında yüzde 2’lik bir kayıp ile 2.36 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap