CMC Raporu Şaşırttı: Bu Altcoin 3700x Yaptı!

CMC Raporu Şaşırttı: Bu Altcoin 3700x Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CMC Raporu Şaşırttı: Bu Altcoin 3700x Yaptı!

CoinMarketCap’in raporu, global kripto pazarının kuvvetli lakin heyecan verici dinamiklerini gözler önüne serdi. VR/AR ve AI & Big Veri dalları şaşırtan bir büyümeye şahit oldu. Meme-coin’in çılgınlığı, 3700 kattan fazla paha artışı yaşayan bir altcoin etrafında gerçekleşti.

Yapay Zeka ve Bit Veri dalda ön plana çıktı

CoinMarketCap’in yaptığı en son araştırmaya nazaran, 2023’ün birinci yarısı global kripto piyasası için hem kuvvetli hem de heyecan verici oldu. 2. çeyreğin sonunda 1,17 trilyon dolar olan piyasa kıymeti, yılbaşından bugüne %48’lik bir artış kaydetti. Rapor, birinci çeyrek ve ikinci çeyreğin misal toplam piyasa kıymetleriyle sona erdiğini gösteriyor. Bu da 2. çeyreğin “kayıp çeyrek” olarak nitelendirilmesine yol açıyor.

Bununla birlikte, kimi dallar dikkat cazibeli bir büyümeye şahit oldu. Böylelikle, bu kesimler ön plana çıktı. Rapora nazaran bunlar ortasında, piyasa bedeli %704 üzere şaşırtan bir oranda yükselen Sanal Gerçeklik/Artırılmış Gerçeklik (VR/AR) dalı de yer aldı. Yapay Zeka ve Büyük Bilgi de OpenAI’nin ChatGPT’sinin piyasaya sürülmesinin akabinde 2023’ün birinci çeyreğinde piyasa kıymetinde %323’lük çarpıcı bir artışla en çok izlenen dallar ortasına yeni katılan bir bölüm olarak öne çıktı. Rapor, Haziran ayında SingularityNET (AGIX) ve Fetch.ai (FET) üzere yapay zeka ile ilgili tokenlere olan ilginin tekrar canlandığını belirtiyor. Ayrıyeten, Haziran ortasındaki en düşük düzeylerinden yaklaşık %40 sıçradığını ortaya koyuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: CMC Raporu Şaşırttı: Bu Altcoin 3700x Yaptı! 1

Meme coin çılgınlığı ve 3.700 kat arış gören altcoin

Benzer formda, meme-coinleri çevreleyen spekülatif bir çılgınlığa şahit oldu. İkonik PEPE tokenı öncülüğünde 260’ın üzerinde yeni coin piyasaya giriş yaptı. Böylelikle, birinci yarıda girişler ağırlaştı. Bilhassa PEPE, 2023’ün birinci yarısında bedelinin 3700 katından fazlasına ulaştı. Fakat PEPE, Mayıs ayındaki tepesinden bir geri çekilme yaşadı. Bununla birlikte, CoinMarketCap, tokenin Haziran ortasındaki en düşük düzeyinden neredeyse %100 yükseldiğini ortaya koyuyor.

DOGE, SHIB ve BabyDoge üzere evvelki döngülerin öteki ünlü meme-coin’leri bu kesimde en çok izlenenler ortasındaydı. Ayrıyeten, meme kesiminin popülaritesi CoinMarketCap’in topluluğunda kullanıcı etkileşimine dönüştü. Meme-coin’ler beğeniler, gönderiler ve yorumlarda en fazla etkileşimi topladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: CMC Raporu Şaşırttı: Bu Altcoin 3700x Yaptı! 2Kaynak: CoinMarketCap

Bu altcoin projelerine olan ilgi, artış kaydetti

Bu ortada, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Akıllı Kontratlar, bilhassa de staked ETH’nin Beacon Chain’den çekilmesine imkan tanıyan başarılı Shapella yükseltmesinden sonra, yüklü olarak Ethereum (ETH) ile ilişkili kalmaya devam etti. CoinMarketCap ayrıyeten, Likit Stake Türevlerinin (LSD’ler), Ethereum’un Shapella yükseltmesinin tesiriyle faaliyetlerinde kayda paha bir artış gördüğünü ortaya koyuyor. Bu doğrultuda, Lido ve Rocket Pool üzere piyasa başkanlarının kıymetli bir büyüme yaşadığını vurguluyor.

Cardano (ADA) da ölçeklendirme tahlili Hydra ve yönetişim önerisi CIP-1694 üzere teknik ilerlemeleri nedeniyle büyük ilgi gördü. Bitcoin, farklı bölgelerde en çok izlenen kripto olmaya devam etti. Ayrıyeten, altcoin’ler üzerinde artan hakimiyetiyle pazara hakim oldu. Shiba Inu ve Baby Doge Coin çeşitli bölgelerin dikkatini çekti. Tıpkı vakitte Ethereum, Polygon ve Arbitrum üzere ölçeklendirme tahlilleri ilgi gördü. Bu kripto paralar Asya ve Afrika hariç birden fazla bölgede tanınan bir altcoin olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap