CMC Listeyi Açıkladı: İşte Yatırımcıların İzlediği 10 Altcoin!

CMC Listeyi Açıkladı: İşte Yatırımcıların İzlediği 10 Altcoin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CMC Listeyi Açıkladı: İşte Yatırımcıların İzlediği 10 Altcoin!

Dünyanın en büyük canlı kripto veri izleme kaynağı CoinMarketCap (CMC), Asya piyasasında en çok görüntülenen altcoin projesinin listesini yayınladı. İlginç bir şekilde listede 3 meme tabanlı kripto para birimi de yer alıyor. Gelin, farklı ülkelerdeki kripto yatırımcılarının en çok aradığı coin/token’lerin listesine bakalım.

İşte Asya piyasasında en çok görüntülenen 10 altcoin

Yakın tarihli araştırmalarda, Dogecoin ve bazı ardıllarının (SHIB, FLOKI vb.) ABD’li kullanıcılar arasında oldukça popüler olduğunu görmüştük. Asya tarafında da durum benzer. Dogecoin (DOGE) ve Floki Inu’nun (FLOKI) yanında, Tiktok ve Twitter’da güçlü reklam kampanyaları yürüten Saitama (SAITAMA) ilk 10 arasında. DeFi ekosisteminin kalbi Ethereum Asyalı kullanıcılar arasında en çok görüntülenen. Binance borsasının yerel token’i BNB üçüncü sırada, Solana’de (SOL) ikinci sırada yer alıyor. Öte yandan, Floki Inu (FLOKI) 1,332 görüntülenmeyle Avalanche (AVAX), Ripple (XRP) ve Shiba Inu (SHIB) gibi devleri liste dışı bırakıyor. Asyalı kullanıcıların en çok aradığı altcoin projeleri aşağıdaki listeyle tamamlanıyor.

  • Cardano (ADA)
  • Polygon (MATIC)
  • Fantom (FTM)
  • Saitama (SAITAMA)
Ulaş Utku Bozdoğan: CMC Listeyi Açıkladı: İşte Yatırımcıların İzlediği 10 Altcoin! 1

DOGE, FLOKI ve SAITAMA’dan haberler

Kriptokoin.com olarak aktardığımız 14 Ocak gelişmelerinde, Tesla CEO’su Elon Musk şirketin Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı. Ayrıca, Musk, fast food devi Mcdonald’a DOGE ile ödeme kabul etmesi için güzel bir mesaj yolladı. Floki Inu tarafında, 9 Ocak’ta meme token’i DAO yapısına geliştirecek kademeli geçiş süreci vardı. The Saitama ise bundan bir gün önce Blockchain güvenlik firması CertiK tarafından geçer not aldı. SaitaMask cüzdanı “sorunsuz ve bilgisayar korsanlarına karşı dirençli” ilan edildi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap