Circle’ın bir milyar dolarlık nakit rezervi var!

Circle’ın bir milyar dolarlık nakit rezervi var!

Paylaş
BTC Piyasası: Circle’ın bir milyar dolarlık nakit rezervi var!

Bloomberg’ün bir haberine nazaran USDC’nin ardındaki şirket olan Circle’ın kasasında bir milyar dolarlık nakit rezervi bulunuyor.

Bloomberg, stablecoin sağlayıcıları hakkında bir haber yayımladı. Bu habere nazaran ise Circle’ın bir milyar dolarlık nakit rezervi bulunuyor.

Circle’ın bir milyar nakit rezervi rekabeti tırmandırıyor

Bloomberg haberine nazaran Circle, 1 milyar dolarlık nakit rezervi ile stablecoin yarışındaki rekabetini güçlendirmeyi amaçlıyor. CEO Jeremy Allaire, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, Circle’ın pazar hissesinin azalması ve öteki stablecoin projelerinden gelen yeni işbirliklerini karşılamak için 1 milyar dolarlık nakit yastığına yatırım yaptığını belirtti.

The Block’un datalarına nazaran, Circle’ın toplam stablecoin arzı, tanınan USDC‘nin Ağustos ayı prestijiyle yaklaşık 24 milyar dolar düzeyine düşmesiyle yılın başından bu yana daralmakta. Bu, kripto paranın Ocak ayındaki 42 milyar dolarlık arzından yaklaşık yüzde 43 oranında düşüş manasına geliyor. Allaire, bu düşüşü, Binance’in geçen yıl Eylül ayında kendi sabit para ünitesi BUSD’ye geçme kararına bağladı.

BTC Piyasası: Circle’ın bir milyar dolarlık nakit rezervi var! 1

Aynı periyotta, Tether’in stablecoin’i olan USDT’nin arzı ise yüzde 18 artarak 84 milyar dolara ulaştı. PayPal üzere yeni kripto dışı yerli rakipler de bu alanda rekabeti artırıyorlar.

Allaire, “Sadece internet ödeme şirketlerinin değil, birebir vakitte finansal hizmetler dalının öteki alanlarından da daha fazla iştirak göreceğini umuyorum” formunda tabir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap