Çinli Altcoin Topluluğundan Sarsıcı Atılım: Faaliyetleri Durduruyor!

Çinli Altcoin Topluluğundan Sarsıcı Atılım: Faaliyetleri Durduruyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Çinli Altcoin Topluluğundan Sarsıcı Atılım: Faaliyetleri Durduruyor!

Çinli altcoin topluluğu olan PolkaWorld, finansman teklifinin reddedilmesinin akabinde faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. PolkaWorld, Polkadot’un hazinesinden finansman almayı amaçlayan bir öneriyi sunmuş, fakat bu teklif reddedilmişti.

Çinli altcoin topluluğu, finansman meselelerine dikkat çekti

PolkaWorld, Polkadot’un yeni açık yönetişim platformu OpenGov’un, Polkadot ekosistemine uzun müddettir katkıda bulunanları olumsuz etkilediğini argüman ediyor. Topluluğa nazaran, birçok tertip hazine tarafından reddediliyor ve ekosistemden ayrılıyor.

Eski idare sisteminde, Polkadot sahipleri tarafından seçilen bir kurul bulunmaktaydı. PolkaWorld, bu kurul üyelerinin makul alanlarda uzman olduğunu ve teklifleri kıymetlendirme konusunda bilgili olduklarını söylüyor. Topluluk, bu özelliğin, altcoin sahipleri tarafından direkt yönetilen mevcut OpenGov sistemine entegre edilmesi gerektiğine inanıyor.

PolkaWorld topluluğu, göz gerisi edildiklerini söylüyor

Öte yandan, işletmeleri Polkadot’a kazandıran Brushfam platformunun kurucusu Markian Ivanichok, projenin Polkadot’tan ayrılacağını duyurdu. Ivanichok, Polkadot’un idare sistemiyle ilgili hayal kırıklığını lisana getirerek, finansman almanın “giderek zorlaştığını” belirtti. Ivanichok, bir altcoin ekosisteminde çalışmalarının takdir görmesinin mümkün olmadığını söylüyor. Ayrıyeten, bu ekosistem “kullanıcıları, iş uygulamaları ve eserin pazarlanması konusunda ilgisiz” olduğunu söz etti.

Polkadot’un OpenGov sistemi, her altcoin sahibine platformu şekillendirme konusunda kelam hakkı vermek hedefiyle 2023’te başlatıldı. Bu sistem sayesinde, ağdaki idare, DOT token sahipleri tarafından direkt yürütülmektedir. Yatırımcılar, ekosistemdeki değişiklikleri amaçlayan tekliflere oy verme sürecine etkin olarak katılabiliyorlar.

Polkadot’un önündeki teknik engeller

Fiyat açısından, son düşüşte DOT boğaları 3,9 dolarda yine takviye duvarı ördü. Böylelikle 12 Eylül’den itibaren etkileyici bir toparlanmaya öncülük etti. Lakin altcoin, yazının yazıldığı sırada 4,15 dolarlık en düşük aralığa ulaştı.

Ayrıca, Nispi Güç Endeksi (RSI) de çok alım bölgesine ulaştı. Böylelikle, son dört gündeki güçlü satın alma baskısına işaret etti. Fakat çok alım bölgesine girilmesi, potansiyel bir geri dönüşün göz arkası edilemeyeceği manasına geliyordu.

BTC Piyasası: Çinli Altcoin Topluluğundan Sarsıcı Atılım: Faaliyetleri Durduruyor! 1

Artan CVD’nin (Kümülatif Hacim Deltası) gösterdiği üzere, spot piyasa alıcıları 12 Eylül’den bu yana piyasa kaldıracına sahip. Ayrıyeten Açık Faiz oranlarının 10 Eylül’den itibaren artması, türev piyasasında DOT talebinin arttığını gösteriyor. Lakin metrik son üç gündür dalgalı bir yapıya sahip. Bu da ölçeğin satıcıların lehine dönmesine neden oluyor. Teknik indikatörler eşliğinde, kripto piyasasının önümüzdeki haftanın gelişmelerine nasıl reaksiyon vereceği de altcoin için kıymetli olacak. Btcpiyasasi.com olarak 18 Eylül haftasının esas gündem unsurlarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap