Çin’in Baskısı İlk Kurbanlarını Verdi: Beş Bitcoin Borsası Kapandı!

Çin’in Baskısı İlk Kurbanlarını Verdi: Beş Bitcoin Borsası Kapandı!

Paylaş
Çin’in Baskısı İlk Kurbanlarını Verdi: Beş Bitcoin Borsası Kapandı!

Kriptokoin.com – Bitcoin ve kripto para piyasasında önemli bir yere sahip olan Çin’in Merkez Bankası konumunda olan Çin Halk Bankası (PBoC), ülkedeki kripto işletmeleri için bir dizi uyarı ve bildiri yayınladığından en az beş kripto para borsası, Çin’de faaliyetlerini durdurduğunu veya yurt içinde yerel olarak hizmet vermeyi bıraktığını açıkladı.

PBoC’in baskısı sonucu Çin’de beş Bitcoin borsası kapandı

Yahoo Finance’nin haberine göre, kısa süre önce Çin’de en az beş yerel borsa işlemlerini durdurdu  ya da Çin Halk Bankası’nın (PBoC) kripto para birimi işletmeleriyle ilgili baskı yaptığını açıkladıktan sonra bu ay artık yerel kullanıcılara hizmet vermeyeceklerini açıkladı. En son uyarılarda, Çin Halk Bankası yatırımcıları Blockchain teknolojisini kripto para birimleriyle karıştırmamaları konusunda uyardı.

Yetkililere göre, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Blockchain teknolojisini desteklediği ve Çin’den bu alanda liderlik etmesini istediği için ülkede Bitcoin kripto para birimi spekülasyonu artıyor. Daha önce, Çinli borsa operatörleri Bitsoda ve Akdex hizmetlerin sonlandırıldığını açıkladılar. Kripto para borsası Btuex, Çin hükümetinin baskıları sonucunda, sadece denizaşırı kullanıcılara hizmet vermek üzere gelecekte yeniden açılacağını açıkladı.

Binance ve TRON’un Weibo hesapları askıya alındı

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in Weibo hesabı, 13 Kasım’da askıya alındı. Weibo, Çin halkı için Twitter benzeri bir platform. Ve bir gün sonra 15 Kasım’da, TRON’un Weibo hesabı da donduruldu. Son çıkan haberlere göre, Çin ayrıca merkez bankası destekli bir kripto para birimini piyasaya sürmeye hazır.

Bununla birlikte PBoC, dijital para biriminin ne zaman başlatılacağına ilişkin belirli bir zaman çizelgesi açıklamadı, ancak yakında başlaması bekleniyor. Çin’deki kripto para piyasasına yönelik son dönemdeki gelişmeler adına “Blockchain Adımlarını Hızlandıran Çin Kripto Para Borsalarını Kapatıyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap