‘Çin Ethereum’u’ Denilen Altcoin, Bu Olayla Manşetlerde!

‘Çin Ethereum’u’ Denilen Altcoin, Bu Olayla Manşetlerde!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Çin Ethereum’u’ Denilen Altcoin, Bu Olayla Manşetlerde!

Bazılarının “Çin Ethereumu” olarak isimlendirdiği Asya odaklı bir altcoin ağı olan Conflux (CFX), tekrar yatırımcıların gündemine düştü. Hong Kong’un bölgedeki ferdi yatırımcıların önünü açması, CFX’e ağır bir sermaye akışı çekti.

Conflux (CFX), Hong Kong ferdî yatırımcıları ağırlarken manşet oluyor

CFX fiyatı, Hong Kong’un ferdî yatırımcıların kripto ticareti yapmasına müsaade vermesinin akabinde yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle fiyatlarda artış gördü. Altcoin, Çinli yatırımcılardan önemli bir sermaye akışı topladı.

CFX fiyatı, duyurunun Salı günü yapılmasının akabinde başlangıçta yükseldi. Fakat bu ralli daha sonra satıcılara teslim oldu. CFX, erken alıcıların büyük olasılıkla karları alıp Çarşamba sabahı fiyatları 0,30 dolara indirmesinden evvel, hafta sonu 0,29 dolar düzeyinden 0,33 dolara kadar yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Çin Ethereum’u’ Denilen Altcoin, Bu Olayla Manşetlerde! 1

Conflux, Çin’deki mevzuatla uyumlu tek halka açık Blockchain olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, kullanıcılarına süratli ve ucuz bir Blockchain sunuyor. Bölgede Conflux, Şangay kenti, McDonald’s China ve Oreos dahil olmak üzere global markalar ve devlet kurumlarıyla Blockchain ve metaverse teşebbüsleri konusunda işbirliği yaptı.

Conflux daha evvel, iddiası 390 milyon abonesiyle Çin’in en büyük ikinci kablosuz taşıyıcısı olan China Telecom ile ortaklaşa Blockchain tabanlı SIM kartlar oluşturacağını söylemişti. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere haber fiyat üzerinde çift haneli tesirli olmuştu.

Veriler, Conflux’un beklentilerin altında kaldığını gösteriyor

Conflux, son vakitler fiyat artışını tetikleyen çok sayıda iştirak duyurusu yaptı. Ancak on-chain bilgiler, süreç sayılarının hala geçen sonbaharda belirlenen yüksek düzeyleri geçmediğini gösteriyor. Bu da protokolün şimdi epey büyük bir kullanıcı tabanı oluşturmadığı manasına geliyor.

Conflux CTO’su Ming Wu, Mart ayında protokolün “Hong Kong ve anakara Çin’in Web3 alanındaki genişlemelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için öncü rolü üstlenmeyi” amaçladığını söylemişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Çin Ethereum’u’ Denilen Altcoin, Bu Olayla Manşetlerde! 2

Bu ortada, Hong Kong’daki birinci BSIM pilot programının, bu yılın sonlarında başlaması bekleniyor. Bu program, Şangay üzere Çin’deki kilit pozisyonlarda emsal pilot uygulamalar için planlarla birlikte başlayacak.

Böyle bir art plan, Twitter topluluğu üyelerinin Conflux’a “Çin Ethereumu” etiketi atamaya başlamasına neden oldu. Ayrıyeten, son birkaç ayda değerlemede süratli bir artışa yol açtı.

Conflux, yılın en yeterli altcoin performanslarından biri

Yılın başından bu yana, Conflux’un piyasa pahası 46 milyon dolardan yaklaşık 650 milyon dolara yükseldi. Böylelikle CFX’i en âlâ performans gösteren tokenlerden biri haline getirdi. Kimi Asya odaklı yatırımcılar, Conflux’un Çin pazarına dolaylı irtibatlarını vurguluyor. Bu özelliğin CFX’i daha geniş Asya pazarında bir vekil bahis olarak konumlandırabileceğini öne sürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap