ChatGPT Kurucusunun Altcoin Projesi Worldcoin Piyasaya Çıkıyor!

ChatGPT Kurucusunun Altcoin Projesi Worldcoin Piyasaya Çıkıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ChatGPT Kurucusunun Altcoin Projesi Worldcoin Piyasaya Çıkıyor!

Önde gelen yapay zeka platformu ChatGPT kurucusu Sam Altman’a ilişkin altcoin projesi Worldcoin, sabah saatlerinde değerli bir duyuru yaptı. Resmi Twitter hesabından yapılan paylaşıma nazaran projenin coini WLD ve mainnet (ana ağ) bugün itibariyle faaliyete geçecek.

Kripto para yatırımcılarının büyük kısmı WLD projesini yakından takip ediyor. Tanınan yapay zeka platformu ChatGPT kurucusu Sam Altman’ın yürüttüğü proje Mayıs ayında 110 milyon doları aşkın finansman elde etti. Distributed Küresel, Bain Capital Crypto ve a16z üzere şirketler Worldcoin teşebbüsüne yatırım yaptı.

Worldcoin projesinde rol alan yönetici Alex Blania, projesinin hedefi ile ilgili şu kelamları söyledi:

“Yapay zeka devranında kimlik ispat sistemleri artık önemli bir tartışma içermiyor. Kıymetli olan bu bilgilerin ne kadar bâtın ve merkeziyetsiz bir biçimde depo edildiğidir.

Kripto para yatırımcıları WLD altcoin için önümüzdeki saatlerde daha ayrıntılı açıklamalar bekliyor.

Worldcoin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Worldcoin, yapay zeka (AI) teknolojisinden dayanak alarak bir merkeziyetsiz finans ekosistemi oluşturmayı amaçlıyor. Proje, başka DeFi platformlarından farklı olarak kullanıcı kimlik doğrulamalarını yüz taraması ile yapmayı hedefliyor. ChatGPT kurucusu Sam Altman’a ilişkin olan teşebbüs, kripto yatırımcıları ortasında kısa müddette büyük ilgi uyandırdı.

Projenin altcoini WLD almak isteyen yatırımcılar önümüzdeki günlerde başlaması mümkün ön satış sürecini takip edebilir. Kripto topluluğunun büyük kısmı, WLD coin’in kısa müddette büyük borsalarda yer alacağına inanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap