Chainlink ve Bu 7 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu!

Chainlink ve Bu 7 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Chainlink ve Bu 7 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu!

Celo topluluğu, Chainlink Scale programına katılma tarafında oy kullandı. Diğer bir yerde GMX, Chainlink Labs ile iştirakini duyurdu. Celer Network ise Injective ve Astar Network için entegrasyonu hayata geçirdi. Nansen, Google Cloud ile bir iştirak kurduğunu duyurdu. Son olarak NEAR, Cosmose AI ile işbirliğine gidiyor. Detaylar için bizi okumaya devam ediniz…

Celo, Chainlink programına dahil oldu

90’dan fazla Celo topluluğu üyesi Chainlink Scale programına katılma istikametinde oy kullandı. Öte yandan, üç kişi katılmama istikametinde oy kullandı. Birinci taşınabilir Blockchain Celo, Chainlink’in Scale programına katıldı. Böylelikle kendi CELO token’ıyla ödeme yapma imkanı elde edecek. Münasebetiyle, bilgi sağlayıcısının oracle hizmetlerine nispeten düşük bir maliyetle erişimi olacak.

Scale programı, oracle hizmetlerine erişim sağlayarak Blockchain ve katman-2 ekosistemlerinin büyümesini hızlandırmak için kuruldu. Oracle’lar Web3 sistemlerinin akıllı kontratlarda kullanılabilecek Blockchain dışı datalara erişmesini sağlar. Salı günü yapılan açıklamaya nazaran Celo ekosisteminde 1000’den fazla proje yer alıyor. Celo Vakfı’nın ekosistem büyüme lideri Xochitl Cazador şu açıklamayı yaptı:

Topluluğumuzun Chainlink Scale’e katılma amacı uzun vadeli sürdürülebilirliktir. Celo üzerinde çalışan geliştiriciler artık Chainlink’in oracle hizmetlerine erişecek. Böylelikle, yeni jenerasyon yüksek ölçeklenebilir Web3 taşınabilir uygulamaları mümkün hale gelecek.

BTC Piyasası: Chainlink ve Bu 7 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu! 1

Chainlink ve GMX performansı artırmak için iştirak kurdu

GMX, Arbitrum ve Avalanche üzerinde faaliyet gösteren en büyük merkezi olmayan daima bir borsa. GMX, Blockchain tabanlı bir ağ olan Chainlink Labs ile iştirakini duyurdu. Chainlink, DeFi uygulamaları için inançlı ve emniyetli merkezi olmayan oracle tahlilleri sağlıyor. Paydaşlık, Chainlink’in düşük gecikmeli oracle’larının GMX V2 protokolüne entegrasyonunu sağlayan başarılı bir topluluk oylamasının akabinde, kalıcıları, takasları ve likiditeyi desteklemek için geldi.

Chainlink’in Baş Eser Sorumlusu Kemal El Moujahid, Kasım 2021’de düşük gecikmeli oracle’ları tanıttı. Blog yazısında, bu oracle’ların DeFi türevlerinin düşük gecikmeli, düşük maliyetli ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını açıkladı. Ayrıyeten, arbitraj, önden çalıştırma, MEV, bilgi kalitesi ve kullanılabilirlik ile ilgili riskleri nasıl azalttığını söyledi. Bu oracle’lar, bilgilere off-chain erişmek ve akabinde kullanıcıların süreçlerinin gerektirdiği halde on-chain’e çekmek için çekme tabanlı bir düzenek sağlıyor.

Chainlink’in düşük gecikmeli oracle’larının entegrasyonu, GMX’in data güvenliğini artırmasını, önden çalıştırma risklerini en aza indirmesini ve performansı artırmasını sağlayacak. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere GMX, geçen yıldan bu yana Chainlink Labs ile bu yeni oracle’ların özellikleri üzerinde çalışıyor ve yeni düşük gecikmeli oracle’lar için bir lansman ortağı olmaktan heyecan duyuyor.

BTC Piyasası: Chainlink ve Bu 7 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu! 2

Celer Network’tan, Injective ve Astar Network için entegrasyon

Celer Network, Cosmos ekosistemindeki Blockchain’lerden biri olan Injective için birinci köprüleme dayanağını entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyon, Injective, Astar ve daha büyük Cosmos ve Polkadot ekosistemleri ortasında INJ, ATOM, ASTR ve DOT üzere varlıklar için cross-chain köprülemeye imkan tanıyacak.

Finansal uygulamalar için en süratli Blockchain olan Injective, Cosmos ekosistemi içinde en süratli blok müddetlerine sahip olmakla iftihar ediyor. Pyth ve Galaxy üzere kurumların son entegrasyonu, Injective’in daldaki kıymetli bir Katman-1 Blockchain olarak statüsünü daha da sağlamlaştırdı. Artık köprüleme dayanağı, Injective’in finansal uygulamalarının Astar’ın ekosistemiyle entegre olmasını sağlayarak takımların yeni merkezi olmayan tahliller oluşturmasına imkan tanıyacak.

Celer köprülü INJ ve ATOM’a Polkadot birlikte çalışabilirliği sağlamak için, iki token Astar üzerinde XC20 uyumluluğu ile xcINJ ve xcATOM olarak konuşlandırıldı. Bu tokenleri daha sonra Astar’dan daha geniş Polkadot ekosistemine aktarmak mümkün. Öte yandan, kullanıcılar Injective’e köprü kurarken CW20 ASTR ve DOT alacaklar. Bu ortada Celer, EVM ekosistemleri, Polkadot ve Cosmos ortasında daha fazla köprü kurulmasını desteklemeye kararlı. Gelecekte, Injective ekosistem projelerinin Celer’in desteklediği çok çeşitli Blockchain’lerden çok ölçüde likidite ve kullanıcıdan yararlanmasına imkan sağlamak için sofistike bir genel bildiri geçişi entegrasyonu eklemeyi planlıyorlar.

BTC Piyasası: Chainlink ve Bu 7 Altcoin Yeni Paydaşlıklar Duyurdu! 3

Nansen ve Google Cloud, Web3 Startup’ları bir ortaya geldi

Blockchain data tahlil platformu olan Nansen, Google Cloud ile bir iştirak kurduğunu duyurdu. Bu sayede, yeni Web3 startup programındaki projelere gerçek vakitli, yüksek kaliteli Blockchain bilgileri sağlayacak. Bu işbirliği, Google Cloud’un Web3 startup programındaki projelerin, Nansen’in eser paketinden yararlanarak on-chain bilgi ve içgörülerin kilidini açmasına imkan tanıyacak. Böylelikle, rekabette bir adım önde olmalarını sağlayacak. Ayrıyeten, Blockchain alanında keşfedilmemiş sularda gezinmelerine imkan verecek.

On-chain dataların kullanımı, Blockchain alanında data dayanaklı karar verme için giderek daha değerli hale geliyor. Kullanıcıların bu bilgileri toplayıp inceleyerek, hassaslık ve yatırımcı davranışlarını ölçmesi mümkün. Ayrıyeten, çeşitli ekosistemlerdeki sermaye akışları hakkında derinlemesine bilgi edinme imkanına sahipler. DahasıNansen’in platformu, 250 milyondan fazla cüzdan etiketi ile zenginleştirilmiş gerçek vakitli on-chain bilgilerle desteklenen tokenlardan DeFi’ye ve hatta NFT’lere kadar her şeyi kapsayan gösterge tablolarına sahip.

https://twitter.com/nansen_ai/status/1650865247631327232

Bu paydaşlık sayesinde, Web3 startup programındaki projelerin Nansen Query’ye erişme imkanları olacak. Bu da grupların kendi sorgularını yazmalarına imkan verecek. Ayrıyeten, Nansen’in eşsiz ve kapsamlı data kümelerinden kendi içgörülerini oluşturmalarına imkan tanıyacak. Bu ortada, OpenSea ve MakerDAO üzere kesimin önde gelen isimleri, Nansen Query’yi halihazırda kullanıcı segmentasyonu, pazar trendlerinin izlenmesi, rakip tahlili ve kendi kurum içi iş zekası panolarını güçlendirmek üzere çeşitli gayeler için kullanıyor.

NEAR, Cosmose AI ile iş iştiraki yapıyor

NEAR Vakfı, 24 Nisan’da, Cosmose AI ile bir işbirliği yaptığını duyurdu. Bu kapsamda NEAR, Web3 tecrübelerini kullanarak alışverişi özelleştirmeyi amaçlıyor. İkili, kullanıcıların ucuz süreç maliyetleriyle kripto para alıp satmalarını sağlayacak. Ayrıyeten, hem alıcılar hem de satıcılar için para tasarrufu sağlayacak bir ödeme sistemi geliştiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap