Celsius, Müşterilerine İade Yapmaya Hazırlanıyor

Celsius, Müşterilerine İade Yapmaya Hazırlanıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Celsius, Müşterilerine İade Yapmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz sene iflas eden kripto borç platformu Celsius, son mahkeme gelişmelerine nazaran müşterilerine kripto varlıkları iade etmeye hazırlanıyor. Celsius Network (CEL), müşterileri ile geri dağıtım planını oylamak için ABD’li yargıç Martin Glenn’den müsaade aldı.

İflas eden kripto para şirketinin planı kabul gördüğü takdirde yatırımcılar emanet ettikleri altcoin ünitelerinin üçte ikisini iade alabilecek. Celsius’tan alacağı olan küçük yatırımcıları temsil eden komite, müşterilerin dağıtım planına onay vermesini teşvik edecek. Lakin Reuters’ın haberine nazaran birtakım alacaklılar bu plana karşı çıkıyor.

Söz konusu geri dağıtım planı onay aldığı takdirde Celsius müşterileri şirkette kalan kripto para varlıkların bir kısmını geri alacak. İade sürecinin sona ermesinin akabinde batık borç platformunun Fahrenheit Group isimli konsorsiyuma devrolması bekleniyor.

Fahrenheit, şirket paylarının 50 milyon dolarlık kısmını satın aldıktan Celsius’u Nasdaq borsasında halka arz edecek. Müşteriler, böylece aldıkları pay senetlerini satarak ziyanlarının bir kısmını telafi etme imkanına sahip olacak.

ABD merkezli kripto para şirketi Celsius, ayı piyasasının başladığı 2022 yazında iflas bayrağını çeken birinci teşebbüslerden biri oldu. Kurucu Alex Manshinsky, müşteri yanıltma ve yolsuzluk üzere bir çok suçlama ile karşı karşıya kaldı. Resmi datalara nazaran pasif gelir için Celsius’a 4,4 milyar $ borç veren 650 bini aşkın müşteri bulunuyor.

CEL Fiyatı

Batık kripto şirketi ile irtibatlı altcoin ünitesi CEL uzun vakittir paha kaybediyor. OKX borsasına çıktığı günlerde 8 doları gören CEL an itibariyle 0,14$ düzeyinde süreç görüyor.

BTC Piyasası: Celsius, Müşterilerine İade Yapmaya Hazırlanıyor 1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap