Celsius Davasında Yeni Gelişme: Onay Almaya Yaklaştı!

Celsius Davasında Yeni Gelişme: Onay Almaya Yaklaştı!

Paylaş
BTC Piyasası: Celsius Davasında Yeni Gelişme: Onay Almaya Yaklaştı!

Kripto borç verme şirketi Celsius Network için değerli bir gelişme olarak, firma, varlıklarını müşterilerine iade etme ve iflas süreçlerini muvaffakiyetle sonuçlandırma planı için mahkeme onayını almaya yaklaştırabilecek değerli uzlaşma mutabakatlarına ulaştı. Bu muahedeler, şirketin ilerlemesinin ve yasal zorlukları geride bırakmasının önünü açma potansiyeline sahip. İşte detaylar…

Celsius için kıymetli gelişme

İki mutabakattan birincisi, müşterilerin Celsius Network’e karşı evvelki idare tarafından yapıldığı tez edilen dolandırıcılık ve yanlış beyanlarla ilgili tezlerini çözmeye odaklanıyor. Celsius’un yasal temsilcileri tarafından Perşembe günü dosyalanan mahkeme evraklarına nazaran, uzlaşma, mağdur müşterilere bir ölçü rahatlama sağlayarak geri kazanımları yüzde 5 oranında artırmayı amaçlıyor. Bu mutabakat, 78 milyar dolar tazminat talebinde bulunan 30.000’den fazla müracaatın akabinde yapıldı. Celsius bu uzlaşmaya vararak müşterilerinin mağduriyetlerini giderme ve potansiyel olarak prestijini onarma yolunda değerli bir adım atmış oldu.

BTC Piyasası: Celsius Davasında Yeni Gelişme: Onay Almaya Yaklaştı! 1

İkinci uzlaşma, Celsius Network’ün en büyük iki müşteri kümesi ortasındaki bir uyuşmazlığın tahliline odaklanıyor. Birinci küme yüksek faizli hesaplarda mevduatı olan müşterilerden oluşurken, ikinci küme şirketten fiat para kredisi alan bireylerden oluşuyordu. Kredi alanlar, yüksek faizli hesap sahiplerinden daha avantajlı muamele talep etmişlerdi. Müzakereler sonucunda, borçlular, kredilerinin geri ödenmesi üzerine teminat olarak kullandıkları kripto varlıklarını geri alma kabiliyeti de dahil olmak üzere belli ödünleri teminat altına almayı başardılar. Bu muahede, her iki müşteri kümesinin da çıkarlarına hitap eden istikrarlı bir tahlile ulaşılması açısından hayli değerli.

Mahkeme yakından takip edilmekte

Celsius tarafından önerilen yine yapılanma planı, müşterilerin kripto varlıklarının bir kısmının iade edilmesini ve yeni bir şirketteki paylarla telafi edilmesini gerektiriyor. Yeni kurulan bu şirket TechCrunch’ın kurucularından Michael Arrington liderliğindeki bir küme yatırımcı tarafından yönetilecek. Plan, yeni şirketin Celsius’un Bitcoin madenciliği işini ve başka likit olmayan varlıklarını devralmasını öngörüyor. Plan mahkeme tarafından onaylanırsa, Celsius’un iflas süreçlerinden yeni bir başlangıçla çıkması için açık bir yol sağlayabilir.

BTC Piyasası: Celsius Davasında Yeni Gelişme: Onay Almaya Yaklaştı! 2

Celsius Network tarafından varılan muahedeler, ABD İflas Yargıcı Martin Glenn’in önünde şirketin tekrar yapılanma planı için çok değerli bir onay duruşmasına yer hazırladı. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere duruşmanın Ekim ayında yapılması planlanmakta.  Şirket, bu kıymetli adımın süreci başarılı bir sonuca yaklaştıracağından umutlu. Ayrıyeten şirket, müşterilerin ödemelerini kripto para üniteleri ve öbür varlıklarla almaya başlaması için yıl sonunu hedefleyerek fonların gerçek sahiplerine iade edilmesinde bir dönüm noktası oluşturdu. Celsius Ağustos ayında mahkeme onay sürecine hazırlanırken, sonuç hem kesim oyuncuları hem de müşteriler tarafından yakından izlenecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap