CBDC Tersi Kongre Üyesi Ripple (XRP) Yatırımcılarını Eleştirdi!

CBDC Tersi Kongre Üyesi Ripple (XRP) Yatırımcılarını Eleştirdi!

Paylaş
BTC Piyasası: CBDC Tersi Kongre Üyesi Ripple (XRP) Yatırımcılarını Eleştirdi!

Merkez bankalarının kriptoya alternatif olması için üzerinde çalıştığı CBDC para ünitelerine karşı olan ABD’li vekil, Ripple (XRP) hakkında konuştu. Amerikan kongre üyesi Warren Davidson, Ripple’ın CBDC alanında yaptığı çalışmalara dair yatırımcıların halini eleştirdi.

Salı günü X hesabı üzerinden bir tweet atan Davidson, XRP yatırımcıları hakkında şu kelamları söyledi:

“Twitter’da görünür olan Ripple yatırımcılarının, şirketin CBDC çalışmalarını orantısız biçimde takdir etmesine şaşırıyorum.”

Devlet kaynaklı dijital paralara sıkı muhalefet yapan ABD’li vekil, altcoin projesinin bu alanda faaliyet göstermesi hakkında pek olumlu düşünmüyor. Davidson, tweetinin altına Ripple yatırımcılarına yönelik bir anket ekleyerek onların görüşünü merak etti. XRP hayranlarının projeye neden ilgi gösterdiğini soran vekil, geliştiricilerin CBDC ataklarının pek de tesirli olmadığı sonucunu ortaya çıkardı.

CBDC Bir Tehdit Mi?

Kripto para ve blockchain teknolojisinin tüm Dünya’da kabulünün artması devletleri harekete geçirdi. Merkez Bankaları, halihazırda merkeziyetsiz olan altcoin ünitelerine alternatif üretmek için CBDC çalışması yapıyor. Daha anlaşlır bir lisanda konuşacak olursak, merkez bankaları kağıt paraya endeksli altcoin üniteleri çıkararak kendi kripto paralarını yapmaya çalışıyor.

Kripto topluluğunun bir kısmı bu projeleri desteklerken muhalifler bu sayede devletlerin daha da güçleneceğini sav ederek projeleri reddediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap