Casper (CSPR) Coin Nedir?

Casper (CSPR) Coin Nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Casper (CSPR) Coin Nedir?

Casper (CSPR) Coin, merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen ve ICO’su yapılarak piyasaya sürülen bir kripto paradır. Son zamanların en popüler kripto para birimlerinden biri olan bu coin hakkında merak edilenleri hazırladık. Siz de ”CSPR Coin” nedir sorusuna yanıt arıyorsanız bu yazıda merak ettiklerinize yanıt bulabileceksiniz.

Casper (CSPR) Coin Nedir?

Casper (CSPR) Coin, inşaat sektörü tarafından desteklenen Casper ağında çalışan bir kripto para birimidir. Bu coin, aynı zamanda proof of stake modelinde pasif bir gelir sunar. Casper ağı içinde tokenleri tanımlamak için kullanılır ve ağ işlem doğrulayıcılarına ödül olarak sunulur. Ethereum’un geliştiricileri ile tasarlanan CBC Casper sertifikasyonuna göre geliştirilmiş bir Blockchain ağıdır.

Casper (CSPR) Coin Projesinin Amacı

CSPR Coin kullanıcıları app üzerinden araç yazma ve kişisel bilgisayarlar yardımıyla uygulama yazma işlemi yapabiliyor. Kullanıcıların kişisel bilgisayarı üzerinden Blockchain ağı ile çalışan bir uygulama oluşturması için Casper ağında işlem yapması gerekir. Yazılımcıların herhangi bir dil ile Web Assemly üzerinden derlemiş yeni uygulamalar üretmeleri ile ağa katkı ve coin kazanmaları sağlanır. Bu coin projesinin bir diğer amacı ise kullanıcılara staking üzerinden pasif gelir elde etmesini sağlamaktır.

Casper (CSPR) Coin’in Avantajları

  • CSPR Coin, alım-satım işlemlerinin yanı sıra cüzdanlar arası sınır ötesi transferleri de dakikalar içinde gerçekleşir.
  • Coin’in sahipleri Casper ağından hazır yazılımlar ile merkeziyetsiz ve pratik bir şekilde uygulama yapabilirler.
  • Ağa katkı veren kullanıcılara yeni coin ödülü sunar.
  • Kullanıcılar çevrimiçi cüzdanlarında CSPR Coin’i saklayarak ve belirli bir sürede işlem yapmayarak pasif gelir kazanabilirler.

Casper (CSPR) Coin’in Dezavantajları

  • CSPR Coin, erişilebilirlik açısından iyi bir düzeydedir ancak Binance ve Coinbase gibi popüler ve işlem hacmi yüksek borsalarda yer almaz.
  • CSPR Coin, sanal cüzdanda saklandığında diğer kripto para borsaları ile aynı oranda saldırı riskiyle karşı karşıya kalmaktadır.

Casper (CSPR) Coin’i Nereden Alabilirsiniz?

İlk olarak CSPR Coin, Huobi Global, Gate.io, Coinlist Pro ve ZB.com piyasalarından hesap açmanız gerekir. Açtığınız hesaba para transferi yapmanız gerekir. Para transferinin ardından, borsanın ilgili sayfasından CSPR Coin’i satın alma emri vermelisiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap