Cardano’da Balina Süreçlerini İzleyin: Satış Durdu, Mucit Konuştu!

Cardano’da Balina Süreçlerini İzleyin: Satış Durdu, Mucit Konuştu!

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano’da Balina Süreçlerini İzleyin: Satış Durdu, Mucit Konuştu!

Cardano (ADA) fiyatı geçtiğimiz haftadan bu yana önemli kazanımlar elde ediyor. ADA’nın 1.0 doların üzerindeki son artışına, haftalık kazançlarını %30’un üzerine çıkaran yüksek hacimler eşlik etti. On-chain metriklerine göre bu yükselişe bir dizi balina işlemi eşlik ediyor.

Cardano balinaları birikime geçti

On-chain veri kaynağı Santiment’e göre, mevcut fiyat toparlanması ADA’da balina satışında çarpıcı bir düşüşle aynı zamana denk geldi. Firma yakın tarihli bir raporda şunları paylaştı:

Şimdi geçen hafta +%26 olan balina işlemleri göz önünde bulundurulması gereken bir şey. 100.000 dolar + ADA işlemlerindeki artışlar, sürekli olarak fiyat geri dönüşlerine işaret ediyor.

BTC Piyasası: Cardano’da Balina Süreçlerini İzleyin: Satış Durdu, Mucit Konuştu! 1

DApp’ler ve NFT’ler, Cardano popülaritesini artırıyor

Cardano’nun ana şirketi IOHK’nın büyüme başkanı Morgan Schofield, 23 Mart’ta ağın 4 milyonuncu NFT’sini bastığını söyledi. Twitter’da şunları yazdı:

Bugün 4.000.000’uncu Cardano NFT’nin 50.000 farklı mint politikasıyla basıldığına tanık olacağız. Verimi ölçekledikçe, bu hız artacaktır. Dijital, egemen mülkiyet hiç bu kadar kolay ve güvenli olmamıştı.

ADA fiyatlandırmasının hala dalgalı olmasına rağmen, geliştiriciler hala ağ geliştirmeleri üzerinde çalışıyor. Cardano mucidi Charles Hoskinson’un bu konuda söyleyecekleri var.

BTC Piyasası: Cardano’da Balina Süreçlerini İzleyin: Satış Durdu, Mucit Konuştu! 2

Charles Hoskinson’a göre ‘yavaş ve istikrarlı’ strateji kazanıyor

Cardano ekosistemi, en ateşli destekçilerinin tahminlerini bile geride bırakıyor. Input Output Global (OIG) CEO’su Charles Hoskinson, barındırılacak dApp’lerin ve yerel varlıkların sayısı konusunda yanıldığını itiraf etti. Hoskinson’a göre Hoskinson, 2020’de Cardano ekosisteminin 2021’de “yüzlerce varlık, binlerce dApp, çok sayıda ilgi çekici girişim ve pek çok yenilik ve kullanışlılıkla” bir parçası olmanın heyecan verici olacağını umuyordu.

BTC Piyasası: Cardano’da Balina Süreçlerini İzleyin: Satış Durdu, Mucit Konuştu! 3

Tahmini bugün bir tweet’te değerlendirdi. Cardano kurucusu, ekosistemin tüm standartlarının kolayca aştığını belirtti. Hoskinson’a göre şu anda milyonlarca yerel varlık ve yüzlerce dApp var. Bu açıklamayı, IOG’nin ekosistem büyümesi direktörü Morgan Schofield tarafından sağlanan istatistiklere atıfta bulunurken yaptı. IOG’nin tablosuna göre Cardano, kabaca 50.000 farklı para basma (mint) politikasıyla 4 milyondan fazla NFT’nin basılmasına tanık oldu. Hoskinson, açıklamasını Cardano’nun sıkça alıntılanan “yavaş ve istikrarlı” ifadesiyle özetlerken, Schofield, ağın verimi arttıkça, yerel varlıkların yaratılma hızının da hızlanacağına dikkat çekti.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Charles Hoskinson’un paylaştığı Vasil hard fork’un yayın tarihine ve ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap