Cardano ve Ripple’da Son Dakika Gelişmesi: Fiyat Fırladı!

Cardano ve Ripple’da Son Dakika Gelişmesi: Fiyat Fırladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano ve Ripple’da Son Dakika Gelişmesi: Fiyat Fırladı!

Cardano (ADA) fiyatı, aylarca süren düşüş trendinden sonra büyük bir artışa tanık oldu. Bu sırada, Ripple’ın XRP’si de SEC ile süregelen davasında yeni bir gelişme yaşanmasıyla yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Cardano fiyatı bir günde yüzde 15 yükseldi

Cardano fiyatı 2022’ye 1.50 dolardan başladı ve analistler 1 doları altcoin için önemli bir psikolojik seviye olarak görüyorlar. Bir gecede gerçekleşen fiyat rallisinde Cardano 1 dolar seviyesini geçti ve yükseliş trendini sürdürdü.  Yazım sırasında 1.12 dolardan el değiştiriyor. 23 Mart 2022’de Grayscale, yeni fonu Akıllı Sözleşme Platformu Ex-Ethereum Fonu’nun lansmanını duyurdu. Fon, yalnızca akıllı sözleşme platformlarında yerel tokenların fiyatına yatırılan ve değer elde eden ilk menkul kıymetlerden biridir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano ve Ripple’da Son Dakika Gelişmesi: Fiyat Fırladı! 1

Cardano, Grayscale’in yeni fonunda en yüksek tahsise sahip proje olarak karşımıza çıkıyor. Yatırımcılar arasında yükseliş söylemini körükleyen bir diğer önemli gelişme, Plutus’un blok başına komut dosyası birimini 62 milyona çıkaran son Cardano ağ yükseltmesi oldu. Cardano ağ yükseltmeleri, tarihsel olarak altcoin fiyatını olumlu yönde etkileyerek, borsalar arasında altcoin talebini artırdı. Öte yandan, işlem hacmiyle en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Cardano staking’ini desteklediğini duyurdu.

Ripple davasında yeni gelişme yaşandı

Bu sırada, Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında; Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bir buçuk yıla yakın bir süredir devam eden davada, gelişme yaşandı. 13 Ocak 2022’de müzakere süreci ayrıcalığına (DPP) ilişkin bir kararın devamı olarak, SEC, kurumun üçüncü tarafları arasında seçilen toplantı notlarının bazı bölümlerinin yeniden düzenlenmesi için bir önerge sundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano ve Ripple’da Son Dakika Gelişmesi: Fiyat Fırladı! 2

SEC’e göre, üzerinde bir redaksiyon yapmayı planladığı notların el yazısı bölümleri, müzakere süreci ayrıcalığı ile korunmaktadır. Kurum, bu nedenle “Mahkemenin önerilen redaksiyonlara izin vermesini saygıyla talep ettiğini” belirtti. SEC’in düzeltme talebini kabul etme veya reddetme kararı Yargıç Sarah Netburn’e bırakılacak. Dün ise mahkeme, SEC’in bir keşif programı hazırlamak için son tarihi uzatma talebini kabul etti. Yazım sırasında XRP, yüzde 1.5’lik bir artış ile 0.83 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap