Cardano ve Dogecoin İçin Dev Metrik Sinyali Verdi!

Cardano ve Dogecoin İçin Dev Metrik Sinyali Verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano ve Dogecoin İçin Dev Metrik Sinyali Verdi!

Piyasa değerine göre 7. sırada olan Cardano (ADA) ve 12. sırada olan Dogecoin (DOGE) önemli bir metriğe göre “undervalued” konumdalar. Diğer bir deyişle şuanda bu iki popüler altcoin projesinin olması gerekenden düşük değerde olduğu ileri sürülüyor. Bu iddiaların üzerine inşa edildiği metrik en son XRP fiyat artışını doğru bir şekilde öngördüğü için önceki verilere göre başarılı olarak kabul edilebilir. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Cardano ve Dogecoin “düşük değerli” mi?

Popüler altcoin projlerinden Cardano ve Dogecoin şu anda bu metriğe göre “olması gerekenden daha düşük değerli.” Bir kripto analisti tarafından yayınlanan Santiment MVRV göstergesine göre, en iyi kripto para birimleri Cardano ve Dogecoin şu anda son fiyatlarla “değeri düşük” görünüyor.

BTC Piyasası: Cardano ve Dogecoin İçin Dev Metrik Sinyali Verdi! 1

Bu yazının kaleme alındığı zamanda ADA 1,20 dolardan işlem görürken, Dogecoin yazım zamanında 0,159 dolardan işlem görüyordu. MVRV veya Piyasa Değeri ile Gerçekleşen Değer, kripto para yatırımcılarının belirli bir varlığın fiyatının hakkaniyetli bir şekilde belirlemesine olanak tanıyan bir orandır. MVRV, bağımsız bir metrik olarak piyasa tepelerini ve diplerini belirlemek için kullanılır. MVRV oranı ne kadar düşük olursa, bu anahtar endeks, satın alınan önceki adreslerin ortalama kârını veya zararını hesapladığı için, yukarı yönlü fiyat hareketi olasılığı o kadar yüksek olur.

Cardano, akıllı sözleşmeler için halka açık bir blockchain platformu çalıştırmayı amaçlayan bir kripto para birimi ağı ve açık kaynaklı bir proje. Son dönemde birçok övgünün yanı sıra bazı eleştiriler de almış durumda. Buna rağmen Cardano için, ADA’yı son 365 gün içinde edinen adreslerin kar veya zararını ölçen MVRV 365D, ADA sahiplerinin ortalama -26’lık bir kayıpta oturduğunu gösteriyor. Bu on-chain ölçüm şu anda -%36’da seyrediyor. Aynı metrik fenomen meme coin olan Dogecoin‘in “fırsat bölgesinde” oturduğunu da gösteriyor.

BTC Piyasası: Cardano ve Dogecoin İçin Dev Metrik Sinyali Verdi! 2

Balinalar olarak da bilinen büyük kripto para sahiplerinin sahip oldukları portföylerini büyütmek için “kan banyosu” dönemlerini seçtikleri bilinen bir husus. Düzeltme ve konsolidasyon dönemlerinde sıkça tekrar eden bu pratik, alınan bilgilere göre ADA tokeni meraklısı balinalar tarafından tekrarlanmış görünüyor. WhaleStats verilerine göre Cardano, BSC balinaları tarafından satın alınan ilk 10 token arasında geri dönüş yaptı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap