Cardano Mucidinden ETH ve Ripple Hakkında Komplo Açıklaması!

Cardano Mucidinden ETH ve Ripple Hakkında Komplo Açıklaması!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidinden ETH ve Ripple Hakkında Komplo Açıklaması!

Yakın vakitte, ünlü Blockchain teşebbüsçüsü ve Cardano (ADA)’nun ardındaki beyin olan Charles Hoskinson, Ethereum’un ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile olan irtibatı ve Ripple ve XRP’ye karşı bir komploya karıştıkları teziyle ilgili beklenmedik bir formda uzun müddettir devam eden tartışmanın içine girdi. İşte detaylar…

Cardano kurucusu, ETH tartışmasına girdi

Tartışma birinci olarak Ethereum (ETH) ağının birinci danışmanlarından Steven Nerayoff’un, Ethereum’un birinci günleri ve birinci coin arzı (ICO) hakkındaki samimi bilgisi nedeniyle kendisine karşı uydurma bir dava açıldığını tez etmesiyle alevlendi. SEC, Adalet Bakanlığı, FBI ve hatta Ripple ile bağlı şahısların bu karmaşık entrika ağına dahil olduğunu tez etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidinden ETH ve Ripple Hakkında Komplo Açıklaması! 1

Blok zinciri bölümüne ait samimi yorumlarıyla tanınan Hoskinson, bu bahse, alanı derinlemesine incelemesine dayanan bir bakış açı ekledi. Ethereum’un 18 milyon dolarlık bir ICO olarak mütevazı başlangıcını hatırlatarak, yeni ortaya çıktığı periyotta SEC’in Ethereum’un faaliyetlerini görmezden geldiğini ve denetimsiz bir halde gelişmesine müsaade verdiğini vurguladı.

Hoskinson, düzenleyici müsamahaya işaret etti

Ancak Hoskinson daha da ileri giderek, ferdî bağların ve perde gerisi mutabakatların bu düzenleyici hoşgörüde kıymetli bir rol oynamış olabileceğini öne sürdü. Bu söz kripto topluluğu içinde kaşları kaldırsa da Blockchain alanındaki düzenleyici kararların temelini oluşturan karmaşık dinamiklerin altını çiziyor. Bilhassa Hoskinson, Ethereum’un Ripple ve XRP’yi maksat alması için SEC’e rüşvet verdiği fikrini kesin bir lisanla reddetti. Temel bir gerçeğe dikkat çekti: Ripple ve Ethereum, kripto para ünitesi alanının farklı dallarında faaliyet gösteriyor ve bu da onları tasarım gereği rakip olamayacak haline getiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidinden ETH ve Ripple Hakkında Komplo Açıklaması! 2

Kripto topluluğu, ortaya çıkan bu tartışmadan daha fazla gelişmeyi merakla bekliyor. Bu argümanlarla ilgili yasal çabasından galip çıkan Steven Nerayoff, bildikleri hakkında daha fazla açıklama yapma niyetinde olduğunun sinyallerini verdi. Bununla birlikte, hareketlerinin adaletin ve kamunun çıkarlarına hizmet etme dileğinden kaynaklandığını belirterek, uygun prosedürleri takip etme konusundaki kararlılığını da vurguladı. Kripto dünyası izleyip spekülasyon yaparken, Ethereum, SEC ve Ripple ve XRP’ye karşı argüman edilen komployu çevreleyen sorular büyük ölçüde belirmeye devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap