Cardano Mucidi, Türklerin Favori Altcoin’ini Eleştirdi!

Cardano Mucidi, Türklerin Favori Altcoin’ini Eleştirdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano Mucidi, Türklerin Favori Altcoin’ini Eleştirdi!

Güvencelere karşın, Cardano’nun teorik ağ kapasitesi ile yararı ortasındaki tutarsızlıklar devam ediyor. Bu mevzuya ait eğlenceli bir hiciv teşebbüsü Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın öfkesini çekti. Hoskinson, Türk kripto para yatırımcılarının da ilgisini çeken altcoin projesi içi açtı ağzını, yumdu gözünü!

Cardano kurucusu: Ethereum bir çöplük yığını!

Charles Hoskinson, Blockchain’in yol haritasından kuşku eden ve başkan altcoin Ethereum’a (ETH) olan benzerliğini eleştiren bir hayran yorumuna karşılık verdi. Hoskinson, “artık hayal kasabasına dönüşüyor” ve “maxi zihinlerde kirasız yaşıyoruz. Onlara acıyorum.” dedi. Başkan altcoin Ethereum karşılaştırmasına değinen kurucu ayrıyeten şunları söyledi:

Ethereum’un bir konsensüs katmanı çöplüğü var. Ayrıyeten, değiştiremeyecekleri vahim bir programlama modeli var. Dahası, kendi 2. katman ekosistemi tarafından canlı canlı yeniliyor. Cardano’nun side-chain planları karşılıklı olarak hem Cardano’ya hem de side-chain’lere yarar sağlıyor.

Hoskinson: Dünyanın en süratli sistemi haline getireceğiz!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Cardano Vakfı, 2020 Mart ayında, süreçleri main’net’ten boşaltmak için side-chain’leri kullanan ikinci katman bir tahlil olan Hydra’yı açıklayan bir araştırma makalesi yayınladı. Hoskinson, Cardano’nun yakında “dünyanın en süratli sistemi” haline geleceğini açıkladı. Bu bağlamda Hoskinson aşağıdaki örneği verdi:

Simülasyonlar, her bir “Hydra kafasının” şu anda saniyede yaklaşık 1.000 süreç (TPS) gerçekleştirebildiğini gösterdi. Her biri 1.000 TPS işleyen 1.000 istifleme havuzu ile Cardano’nun saniyede bir milyon süreç hacmine ulaşması mümkün.

BTC Piyasası: Cardano Mucidi, Türklerin Favori Altcoin’ini Eleştirdi! 1

Kim ne derse desin Cardano her vakit burada olacak!”

Charles Hoskinson, Kasım 2021 tarihli bir “Bana Her Şeyi Sor” oturumunda değerli açıklamalar yaptı. Hoskinson, Hydra projesinin hala geliştirme basamağında olduğunu açıkladı. Ayrıyeten, muhakkak bir lansman tarihi olmadığını söyledi. Bu ortada Cardano, main-net uyumlu birinci Hydra node’unu 11 Mayıs 2023’te piyasaya sürdü. O vakitten bu yana geliştiriciler, Cardano Cüzdanları ile kelamda ikinci katman entegrasyonu olan ve anında mutabakat ve “gazillion TPS” özelliği taşıyan Hydra Pay’i tanıttı.

Cardano Scan bilgileri, Blockchain’in şu anda günde ortalama 65.000 süreç (saniyede 0,75 işlem) gerçekleştirdiğini gösteriyor. Buna karşılık, Ethereum son 24 saat içinde 1 milyondan fazla süreç (saniyede 12,45 işlem) gerçekleştirdi. Hoskinson daha evvel attığı bir tweet’te “VC coinleri, kriptomedya ya da maksi kalabalık kaç defa öldüğümüzü, alakasız olduğumuzu ya da başarısız olduğumuzu ilan ederse etsin, onlara her vakit Cardano’nun kalmak için burada olduğunu hatırlatıyoruz” diye yadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap