Cardano Durmuyor: ADA Kıymetli Haberi Duyurdu!

Cardano Durmuyor: ADA Kıymetli Haberi Duyurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Durmuyor: ADA Kıymetli Haberi Duyurdu!

PoS Blockchain devi Cardano (ADA) önemli haberleri duyurmaya devam ediyor. Son gelişmelerde altcoin projesi, EMURGO ile işbirliği içinde üçüncü taraf akıllı sözleşme geliştirmeyi hızlandırmak için yeni bir proje başlattığını açıkladı. ADA fiyatı bu gelişmelere olumlu tepki vermeye devam ediyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Cardano, EMURGO ortaklığını duyurdu

Cardano ve EMURGO arasındaki işbirliği, ADA ekosistemini desteklemeyi ve Dapp’leri geliştirmeyi hızlandıracak bir araç yığını oluşturmak için yapılıyor. Resmi açıklamalara göre proje iki aşamaya bölünecek:

  • Bir altyapı geliştirme şirketi olan Five Binaries, MVP1 için modüler bir araç yığını oluşturacak.
  • Cardano ikinci aşama olan MVP2’de ekosistem genelindeki diğer projelere ve işbirlikçilere ulaşmayı ve onları projeye katkıda bulunmaya davet etmeyi planlıyor.

https://twitter.com/CardanoStiftung/status/1483137730632581120

Ekosistemde neler değişiyor?

Altcoin projesi geliştiricilerin ağ üzerinde çözümler oluşturması için mevcut seçenekleri çeşitlendireceğini paylaştı. Böylece, üçüncü taraf geliştiricilerin akıllı sözleşme altyapıları için çeşitli uygulamalar oluşturmasına izin verilecek. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, ortaklık ile üçüncü taraf akıllı sözleşmeler için canlı ve kapsayıcı bir ekosistemi daha da etkinleştirileceğini söylüyor.

DeFi, NFT ve metaverse piyasasındaki son gelişmelerin yanı sırada, 2022’deki ölçeklendirme planları ADA Blockchain’in iyimserliğine katkıda bulunuyor. Altcoin projesi geçtiğimiz günlerde ilk metaverse projesi Pavia’yı tanıttı. Projeye göre SundaeSwap ve ISO, 20 Ocak’ta tamamen işlevsel bir beta DEX olarak piyasaya sürülecek. Yine Cardano ağında merakla beklenen Hydra ve Mithril çözümleri, Cardano’nun 2022’de ölçeklendirmeyi planladığı 11 yöntem arasında yer alıyor. Ek olarak, bir milyondan fazla ağaç dikme hedefleri Ocak ayının başlarında tamamlandı. Şeffaflık ve arazi restorasyon girişimlerinin kamu doğrulamasına hizmet etmek için tüm ağaçlar Cardano Blockchain’e kaydedildi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap