Cardano Büyük Güncellemeyi Uyguladı: Dev Kestirim Geldi!

Cardano Büyük Güncellemeyi Uyguladı: Dev Kestirim Geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano Büyük Güncellemeyi Uyguladı: Dev Kestirim Geldi!

Cardano (ADA), 2022’deki en önemli değişikliklerden birini 14 Şubat 2022’de yaşadı. Peki, çok aylı fiyat düşüşünü durdurmak için yeterli olacak mı?

Cardano ağı güncelleniyor, ancak fiyat 1 doların altına düştü

Cardano gelişiminin arkasındaki bir yazılım geliştirici ekibi olan Input Output Global’e göre, Cardano’nun kod tabanındaki en yeni yükseltme şuanda yayında. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, her Plutus betiği (uygulamalar için Cardano’ya özgü yazılım programı), artık Cardano’nun (ADA) işlem gücünü %12 daha fazla kullanabiliyor. Ek olarak, Cardano’nun mimari direktörü John Alan Woods’a göre ağın blok boyutu da 80 kilobayta ulaştı.

Eşzamanlı olarak Cardano (ADA) fiyatı 2021 Şubat ortasından bu yana en düşük seviyesine geriliyor. Çeşitli spot borsalarda ADA şu anda 0.98 dolar ile 23 Şubat 2021’den bu yana en düşük fiyattan işlem görüyor. Sonuç olarak, ADA fiyatı, Eylül 2021’deki ATH seviyesi olan 3 dolardan nerdeyse %66’dan fazla değer kaybetti.

Finder panelistleri önümüzdeki yılların ADA fiyatını tahmin etti

Aylarca süren bu önemli düşüşe rağmen, birçok uzman Cardano’nun uzun vadeli beklentileri konusunda iyimserliğini sürdürüyor. Araştırma ve anket firması Finder, Cardano (ADA) hakkında profesyonel görüşleri analiz etmek için bir panele ev sahipliği yaptı.

BTC Piyasası: Cardano Büyük Güncellemeyi Uyguladı: Dev Kestirim Geldi! 1

Finder paneline katılanlara (kripto girişimcileri, analistler, fenomenler, akademisyenler, danışmanlar vb.) göre ADA fiyatı 58x’lik bir artışa hazırlanıyor. Analistlerin, Temmuz 2021’deki Cardano (ADA) tahminlerinde şimdiye göre %50 daha az iyimser oldukları ve sekiz yıl içinde 28 kat artış öngördükleri ortaya çıkan diğer sonuçlar.

Uzmanlar Cardano ağındaki bazı sorunlara dikkat çekti

Uzmanlar tarafından ileri sürülen sorunlar arasında dApp güvenlik açıkları ve İngiltere’nin ADA yasağı yer aldı. Ayrıca, “Ethereum Katili” olarak adlandırılmasına rağmen Cardano’nun gelişim açısından Vitalik Buterin liderliğindeki Ethereum’un gerisinde kaldığını ve önemli güncellemeleri yayınlamadaki zayıf hızı nedeniyle sert eleştirildiğini hatırlamak gerekiyor. Bu konuda, NDAX CEO’su Bilal Hammoud, “ADA, en az takdir edilen altcoin projelerinden biri ve akıllı sözleşme ve DeFi sağlamlaştığında, birçok projenin bu ağa geçtiğini görebiliriz” ifadesine yer veriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap