Cardano (ADA) Ekosistemindeki En Patlayıcı 3 Altcoin!

Cardano (ADA) Ekosistemindeki En Patlayıcı 3 Altcoin!

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano (ADA) Ekosistemindeki En Patlayıcı 3 Altcoin!

Cardano ekosistemi faaliyetlerle dolup taşıyor. Ve bunun üzerine inşa edilen çok kaliteli projeler var. Kripto uzmanı Lawrence Mike Woriji, en güzel 3 Cardano projesine ışık tutuyor.

İlk Cardano projesi: Coti Network (COTI)

COTI, Cardano’nun etkileyici kullanım alanlarına sahip projelerinden biri. “İnternetin Para Birimi” manasına gelen bu platform, tıpkı vakitte en az paha gören projelerden. COTI, ucuz fiyatlarla süratli ve inançlı süreçleri kolaylaştırıyor. İşletmelerin, hükümetlerin ve kuruluşların kendi tokenlarını çıkarmalarına imkan tanıyor.

Dolayısıyla COTI, fintech alanına çağdaş bir tahlil sunuyor. Alıcılar ve satıcılar için ödemeleri verimli hale getiriyor. Bu platform, aşağıdaki üzere klasik finans kavramlarını birleştiriyor:

 • Finansman.
 • Havale.
 • Sadakat programları.
 • Platformlar ortası ödemeler DeFi kullanım durumları. Bu biçimde, ödemeleri kolaylaştırmak için blockchain kullanır.

Proje bir çok taraftan atılım yapıyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Coti ayrıyeten banka hesapları ve Visa banka kartları da başlattı. Bu da finans dünyası ile kripto sanayisi ortasında bir ilişki oluşturuyor. Ayrıyeten COTI, farklı ödeme modellerini destekleyen bir ödeme hizmeti olan COTIPay’i başlattı. Tüm bunlara ek olarak COTI, P2P ödemelerini de destekliyor. Cardano, COTI’ye şimdiden bir milyon dolardan fazla yatırım yaptı. Bu da projeye olan inancını gösteriyor. Bu proje birebir vakitte Cardano’nun en uygun tasarlanmış stablecoin’i olan DJED stablecoin’inin de ardında. COTI ayrıyeten üzerinde tam denetim sahibi olarak kendi stablecoin’inizi oluşturmanıza da imkan tanıyor.

COTI tokenı Trustchain, Ethereum ve BNB Chain üzerinde çalışıyor. Şu anda 0,04649 dolardan süreç görüyor. Sirkülasyondaki arzı 1.219.255.922 COTI. Ayrıyeten, azamî 2.000.000.000 COTI arzı var.

İkinci proje Minswap (MIN)

Her düzgün ekosistemin yeterli bir DEX’e muhtaçlığı vardır. Örneğin, Ethereum’da Uniswap, Binance Blockchain’de PancakeSwap, Polygon’da QuickSwap ve Avalanche’de Trader Joe var. DEX’ler her kripto ekosisteminin temel taşıdır. Cardano’da DeFi faaliyetleri şu anda yükselişte. Minswap şu anda bu departmana liderlik ediyor. MinSwap, kripto piyasasında 1 numaralı likidite sağlayıcısı olmayı planlıyor. Bunu, farklı ekosistemlerden en uygun varlık havuzu modellerini tek bir protokole entegre ederek başarmayı planlıyor.

DeFillama’dan alınan bilgiler, Minswap’in Cardano’da en yüksek TVL’ye sahip olduğunu gösteriyor. Bu da ağdaki popülerliğinin bir ispatı. Minswap, Cardano’nun en büyük DEX’i ve tıpkı vakitte en taşınabilir dostu. Minswap, birden fazla DEX’e nazaran çeşitli avantajlara sahip. Örneğin, her DEX’in bir fırlatma rampası yoktur. Lakin Minswap, Cardano’daki DeFi projeleri için Launch Bowl başlatma alanına sahip. Minswap, kullanıcıların düşük fiyatlarla varlık ticareti ve takası yapmasına imkan tanıyor.

Projeni ön plana çıkan yönleri

Minswap ayrıyeten yeterli oranlar sunan kimi havuzlara ve çiftliklere sahip. Minswap’in Cardano’da TVL açısından önder proje olması, onu dikkate almak için güzel bir neden. Ayrıyeten, topluluğa ilişkin. Ve bu formda kalmak için çok çalışıyor. Projenin tokenomik yapısı, ADA kullanıcılarının onu sevmesinin bir öteki nedeni. Tokenlarının yaklaşık %70’i Yield Farming’e gidiyor ve halka açık. Enteresan bir halde, takım sırf %10’unu alırken, %6’sı da DAO Hazinesi içindi. Minswap adil bir token dağılımına sahip. Aslında, bir müddettir gördüğüm en şeffaflardan biri.

Minswap’in Babel fiyat düzeneği, büyümesinin bir diğer nedeni. Kullanıcıların ADA tutmalarına gerek kalmadan süreç fiyatlarını başka tokenlerle ödemelerine imkan tanıyor. Bir DEX olmanın yanı sıra, Minswap aşağıdaki hizmetleri sağlar:

 • Launchpad: Minswap’in launchpad’leri Cardano’daki yeni projeleri destekliyor. Topluluğa Birinci Dex Tekliflerine (IDOS) erişim sunuyor.
 • Yield Farming: Minswap, likidite havuzu tokenlerini MIN token ile stake eden likidite sağlayıcılarını ödüllendiriyor.
 • Yönetişim: MIN token sahipleri, platformda gelecekteki teklifler için oy kullanabiliyor.

Son Cardano projesi Muesliswap (MILK)

MuesliSwap birinci merkezi olmayan Mueliswap Cardano üzerindeki birinci DEX. Minswap spot ışıklarının birçoklarını almasına karşın, Mueliswap hesaba katılması gereken bir güç olmaya devam ediyor. ADA kullanıcılarına akıllı mukavele takviyeli bir ticaret platformu sağlıyor. Sunduğu hizmetlerden kimileri şunlardır:

 • Klasik Sipariş Defteri takasları.
 • Likidite havuzları.
 • AMM takasları.
 • Staking.
 • Çiftçilik.

Mueliswap ayrıyeten merkezi olmayan bir token fırlatma rampasına ve bir NFT pazarına sahip. Şu anda TVL açısından Cardano’daki en büyük 6. proje pozisyonunda. Mueliswap’in MILK tokenı şu anda 4,39 dolardan süreç görüyor. Bu da ayı piyasasının en düşük düzeyi olan 0,49 doların yaklaşık 9 katı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap