Büyük Tez: Bu Altcoin Takımı Kendi Coinini Dump’lıyor!

Büyük Tez: Bu Altcoin Takımı Kendi Coinini Dump’lıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Tez: Bu Altcoin Takımı Kendi Coinini Dump’lıyor!

Kripto para kesimi, hakim ayı trendinin çeşitli projeler üzerinde baskı yaratmaya devam etmesi nedeniyle kritik bir basamaktan geçiyor. Bu sırada, bir altcoin projesinin ardındaki grubun coinlerini satması, kripto para piyasasında gündeme oturdu. İşte detaylar…

Altcoin takımı, kendi coinini satıyor

Lider kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) hakimiyetini korurken, düşük piyasa bedeline sahip altcoin projelerinin gelişmesi zorlaşıyor.  Bu şiddetli piyasa ortamında, proje takımları eserlerinin gidişatını belirlemede çok değerli bir rol oynuyor. Lakin, son vakitlerde yaşanan olaylar birtakım proje sahipleri ortasında telaş verici bir uygulamayı gün ışığına çıkardı. Piyasa zorlanırken, birtakım takımlar kendi eserlerini satma yoluna giderek yatırımcılarını olumsuz etkiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Tez: Bu Altcoin Takımı Kendi Coinini Dump’lıyor! 1

Böyle bir proje olan Lybra Finance (LBR), takımının satış yaptığı argümanlarının ortaya çıkmasının akabinde inceleme altına alındı. On-chain data sağlayıcısı olan Spot On-Chain, Lybra Finance takımıyla alakalı adreslerin OKX borsasına değerli ölçüde LBR tokenı aktardığını ortaya çıkardı. Bu transferlerin zamanlaması dikkat çekti.  Çünkü Lybra takımı, OKX listelemesinden çabucak evvel borsaya 1.81 milyon dolarlık LBR yatırmıştı.  Ayrıyeten, takım ile bağlantılı adreslerin bir gün evvel, MEXC borsasına 118 bin dolarlık 50 bin LBR aktardığı belirtilmekte. Bu sırada, OKX’te listelendikten yaklaşık 5 saat sonra LBR fiyatı yüzde 20 geriledi.

Endişeler yoğunlaşıyor

Lybra Finance takımının bu davranışı, kripto para topluluğu içindeki telaşları ağırlaştırdı. Proje grubu tarafından satışın sürdürülmesi, LBR fiyatlarının aşağı istikametli gidişatını şiddetlendirme ve yatırımcı inancını daha da aşındırma potansiyeline sahiptir. Durum, kripto para borsalarının daha geniş görüntüsüyle iç içe geçmiş durumda. Değerli süreç hacmiyle bilinen OKX, Binance üzere öbür borsaların hakimiyetinde düşüş görüldükçe pazar hissesi kazanıyor. OKX, Lybra Finance’i (LBR) ticaret için listeledi. Lakin, sonrasında yaşananlar olumlu olmaktan uzaktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Tez: Bu Altcoin Takımı Kendi Coinini Dump’lıyor! 2

OKX, LBR’yi listeledi

OKX’te LBR ticaretinin başlaması, altcoin’in bedelinde kıymetli bir düşüşe işaret etti ve yüzde 20’lik bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün ani olması birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakaladı. Vakit geçtikçe, Lybra Finance takımının listeleme sonrası aksiyonlarına ışık tutan daha fazla bilgi ortaya çıktı. Takımın satış yaptığı savları, projenin bütünlüğü ve kendi eserine olan bağlılığı hakkında soru işaretleri yarattı. OKX, resmi bir duyuruda listelemeye değinerek şunları belirtti:

OKX, Lybra Finance‘in (LBR) spot ticaret piyasalarımızda listelendiğini duyurmaktan memnuniyet duyar. Lütfen aşağıdaki tarifeye dikkat edin:

  • LBR mevduatları 16 Ağustos 2023 tarihinde TSİ 04:00’te açılmıştır.
  • LBR/USDT spot süreçleri 16 Ağustos 2023 tarihinde TSİ 10:00’da başlayacaktır.
  • LBR para çekme süreçleri 17 Ağustos 2023 tarihinde TSİ 13:00’da başlayacaktır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap